Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter és Kenyeres Sándor, a Talentis Group igazgatóságának elnöke ma közös gazdasági társaság alapításáról szóló szándéknyilatkozatot írt alá. A Zsámbéki-medencében tervezett nemzetközi tudásközpont az Új Széchenyi Terv nemzeti programjai részeként valósulhat meg.
Nyolc éve kezdték ■ Kenyeres még 2003-ban hívta életre a Talentis Programot, azzal a szándékkal, hogy „elősegítse a közép-európai szellemi kreativitás kibontakozását, és hozzájáruljon a kimagasló tudományos teljesítmények további fejlődéséhez, otthont biztosítson a fiatal tudósok, kutatók számára, hogy Magyarországon lehessenek sikeresek”. Ennek keretében a Talentis Group megkezdte a Talentis elnevezésű, 5000 hektár területre kiterjedő és húsz évre szóló regionális fejlesztési programját a Zsámbéki-medencében.
A Talentis Program a minisztérium szerint teljes mértékben illeszkedik az Új Széchenyi Terv stratégiai célkitűzéseihez és kitörési pontjaihoz. Munkahelyeket teremt, elősegíti az oktatás, szakképzés fejlesztését és az innovációt. Ezért a most aláírt megállapodással a projektbe tulajdonosként bekapcsolódik az állam, hogy ezzel segítse a régió fejlődését.
A Zsámbéki-medencében már megépült egyebek mellett az ország egyik legnagyobb logisztikai központja, az Agrogate Hungary. Itt működik Magyarország első környezettudatos, elővárosi irodaparkja és innovációs központja, a mikro-, kis- és középvállalkozásokat befogadó Talentis Business Park és Innovációs Központ is.
Mindenkinek jó lesz ■ Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter a szándéknyilatkozat aláírásakor kiemelte: „Az Új Széchenyi Terv nemzeti programjai olyan komplex fejlesztések, amelyek komoly összefogást igénylő megvalósításuk esetén egész régiók gyarapodását alapozhatják meg. A Talentis azonban e körből is kiemelkedő, nagyszabású vállalkozásként az ország egészének fejlődését, versenyképességünk javítását hozza magával.”
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak