Az Intel a vártnál gyengébb negyedéves eredményekre számít a PC-piac lomhasága miatt, amit az ultrabookok követező generációjával és a Windows 8-as tabletek sikerével ellensúlyozna.
Az Intel pénteken negatív irányba módosította a harmadik pénzügyi negyedévre vonatkozó előrejelzését, 12-9-13,5 milliárd dolláros bevételt prognosztizálva a korábban közölt 13,8-14,8 milliárd dollár helyett. A társaság a 8 százalék körüli elmaradást az ellátási láncban jelentkező készlethiánnyal, a lapos vállalati költésekkel és a fejlődő országokban tapasztalható kereslet gyengülésével magyarázza. Ez kellemetlen újság a teljes technológiai ipar számára, hiszen a vezető chipgyártó teljesítményét gyakran tekintik iparági barométernek, legelsősorban azonban a PC-piacra nézve jelent rossz hírt.

Szerényebb kilátások  Az idei második negyedévben az Intel éves összehasonlításban még növelte forgalmát, de az európai és japán gyártók közül már volt, aki két számjegyű bevételcsökkenésről számolhatott be. A cég ugyanakkor változatlan számokat közölt az adatközpontok szegmensében: a szerverek továbbra is jól fogynak, bár a vásárlók egyre körültekintőbben vizsgálgatják az árcédulákat. Az Intel kutatás-fejlesztésre, illetve felvásárlásokra szánt forrásokat így sem kurtítja meg ebben az évben, egyedül a tőkekiadásokat mérsékelné azzal, hogy az új gyártási folyamatok során meglévő eszközeit is felhasználja.

A vártnál gyengébb eredményekre augusztusban már az IHS iSuppli piackutató is figyelmeztetett, amikor a PC-k és a hozzájuk kapcsolódó elektronikai komponensek iránti igény csökkenése miatt a félvezetőpiac pangását - egészen pontosan 0,1 százalékos csökkenését - jósolta 2012-re, szemben az előzőleg felvázolt, néhány százalékos bővüléssel. Az első félévben a konzumer piac visszaesését még kiegyensúlyozták a céges és kormányzati beszerzések, amelyek azonban az év második felében leszállóágba kerülnek. Az Intel most az ősszel érkező Windows 8-ra, ezen belül is a Microsoft új rendszerére épülő mobil eszközökre fókuszál.

Mobil jövő  A Reuters beszámolója szerint a vállalat éppen egy táblagépekre specializált szoftveres csapat toborzásával van elfoglalva. Bár az Intel a PC-piac négyötöd részén trónol, az ultrabook-specifikációval eddig nem sikerült megváltania a világot. A tabletek és okostelefonok versenyében viszont lomhának bizonyult, és egyelőre messzire lemaradva kullog a Samsung vagy a Qualcomm mögött. Ezt a sebezhetőséget jelzi a harmadik negyedéves előrejelzések módosítása is, így társaság egyebek mellett nagyobb hangsúlyt fordít a házon belüli szoftverfejlesztéseke, és nagy téteket tesz a Windows 8 sikerére.

Olvad a Microsoft és az Intel dominanciája
Jönnek az IBM és az Oracle új szerverchipjei

Az Intel partnerei körülbelül negyven érintőképernyős, Windows 8-as ultrabook-modellel készülnek a héten kezdődő Intel Developer Forum (IDF) rendezvényre, ahol valószínűleg sok minden kiderül a Haswell néven fejlesztett, ultrabookokba szánt processzorokról is, amelyek az Ivy Bridge-nél kedvezőbb teljesítményt és alacsonyabb fogyasztást ígérnek.

Az IDF ugyanakkor a táblagépekbe szánt Atom chipek (Clover Trail) tekintetében is újdonságokat ígér, figyelembe véve, hogy az intel szerint már húsz ilyen modellen dolgoznak a gyártók, köztük a Lenovo ThinkPad Tablet 2 gépével. Bár a Microsoft Windows RT néven az ARM alapú gépekre is kiadja új rendszerét, a legacy szoftverek támogatásának hiánya a vállalati felhasználókat minden bizonnyal az Intel felé tereli, akik problémák nélkül akarják használni korábbi, gyakran saját fejlesztésű alkalmazásaikat.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.