A Windows 8 és a Windows Phone 8 megjelenése komoly kihatással lehet a számítógépes iparágra – vélik távol-keleti kutatók. Ösztönözheti az érintőképernyős eszközök forgalmát és hozzájárulhat az ultravékony mobil eszközök felfuttatásához. Az amerikai IT-menedzserek fele már a windowsos mobilplatformot preferálja.
A Windows 8 PC-s és mobil platformjának, a Windows Phone 8-nak (WP8) a megjelenése nemcsak a Microsoft életében jelentős, hanem kihatással lehet az egész számítógépes iparágra – emeli ki legújabb elemzésében a Digitimes Research. 

A távol-keleti piackutató cég szerint a Microsoft új operációs rendszerei a PC-k és a táblagépek piacát főként két területen befolyásolhatják. Egyfelől általában ösztönözheti az érintőképernyős eszközök, másfelől az ultrabookok és tabletek terjedését – melyek további folyománya az SSD-meghajtók piacának a növekedése.  Az SSD-vel ellátott notebookok értékesítésében már volt némi áttörés az idén, az elemzők szerint 2012-ben világviszonylatban mintegy 10 millió darab, SSD-vel szerelt notebookot értékesítenek. A Windows 8-cal ellátott Intel processzoros táblagépeket is SSD-vel szerelik, és ezekből még ebben az évben kb. egymillió darab kerülhet piacra.



Kihívás a mobil platformon A szakértők szerint a Windows Phone 8 bevezetése sokkal jelentősebb lépés mind az iparág, mind a Microsoft szempontjából, mint korábban a Windows Phone 7-é volt. Ez nem egyszerűen a redmondi óriás válasza a Google Android  és az Apple iOS platformjai által támasztott kihívásokra, hanem erőteljesebben szól bele a PC és a mobilipar között a felhasználókért folyó küzdelembe. A Windows Phone 7-tel felszerelt mobilok a készülékpiac alsó kategóriáját célozták meg, míg a WP8  a csúcskategóriás modellekre fókuszál.

Az amerikai IT-menedzserek zömét mindenesetre már sikerült a Microsoftnak megnyernie a mobil platformjához – derül ki a ThinkEquity piackutató egyik legutóbbi felméréséből.  Ennek alapján az Egyesült Államokban a vállalati informatikáért felelős vezetőknek már a 48 százaléka tervezi cége mobil rendszerének windowsos  platformra építését, legyen az WP7,5, WP8 vagy a tabletes Windows RT.  Negyedéve ez a mutató még 44 százalékon állt. Eközben a rivális Androidra a korábbi 11 százalék helyett 8 százalék szavazott, míg az iOS-t 14 százalék részesíti előnyben, a három hónappal korábbi 10 százalékkal szemben. A felmérésben 100 IT-vezetőt kérdeztek meg többféle iparágból, és a válaszadók háromnegyede 500 főnél többet foglalkoztató céget képviselt.


A mobil operációs rendszerek megoszlása a világon 2012 első negyedévében (forrás: IDC)

Itt is számít az ismertség Az elemzők szerint a Microsoft előnyét a vállalati rendszerek piacán eddig is élvezett ismertsége adja, ami megkönnyítheti számára az asztali környezetből a mobilba való átmenetet is – vélik az elemzők.
 
Eleddig a Microsoft viszonylag szerény részesedést mondhatott magáénak az okostelefonok és a táblagépek piacán a Google és az Apple mögött. Változást az új operációs rendszerek WP8, Win8 és a Windows RT bevezetésétől remélhet.  A WP8 ráadásul most szorosan ráépül a Windows 8-ra, ellentétben a korábbi mobil és PC-platformokkal – emelik ki a szakértők.
 
Ami a PC-ket illeti, a ThinkEquity által megkérdezett IT-vezetők 37 százaléka állította azt, hogy azokon a cégüknél már a Windows 7-et használják, 45 százalékuknál még folyamatban van ennek a bevezetése, 17 százalékuk pedig még csak teszteli az operációs rendszert. A négyötödük azt is jelezte, hogy a Windows 8 megjelenése egyelőre nem változtat Windows 7-es tervein.

Az első fecskék: Windows 8-as tablet körkép
Az Acer-vezér nyíltan beolvasott a Microsoftnak

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.