Egyre hangosabbak azok a pletykák, amelyek szerint a Novellt hamarosan két részben értékesítik. A VMware a SUSE Linuxra csapna le, hogy felfegyverkezzen, és úgy tűnik, többek között az Attachmate szoftvervállalat is érdeklődik bizonyos részekért.
A Novell eladásáról már évek óta keringenek találgatások, és konkrét ajánlatokat is kapott már a cég, ám a különféle blogok és kisebb oldalak után ma a Wall Street Journal is beszámolt értesüléseiről, mely szerint az egykor szebb napokat is látott vállalat eladásáról már komoly és előrehaladott tárgyalások folynak. Az ottani hírben "legalább két vevőt" említenek, a VMware és az Attachmate szoftvervállalat mellett lehetséges, hogy mások is pályáznak a Novell egyes részeire. A legbiztosabb szereplő mindenesetre a VMware, akik a SUSE Linux megvásárlásával több irányban erősíthetik meg védelmi, vagy akár támadási vonalaikat.

A SUSE mint fegyver |
Ha valóban bekövetkezik a cikkben említett "hamarosan", és a VMware tulajdonába kerül a "Zöld Linux", az új tulajdonos öt stratégiai helyen is felhasználhatja. A Red Hat ellen folyamatosan szövetkezett a Novell és a VMware is, így az állítólagos vevő saját Linux disztribúcióhoz jutva erősebben léphet fel a pirossapkások ellen. A Microsofttal szemben is ütőkártyára van szüksége a VMware-nek, hiszen a redmondi vállalat a Hyper-V segítségével támad a virtualizáció terén. A VMware válaszként az Exchange ellen küldte csatába a nyílt forráskódú Zimbra levelezőrendszert, amely egy Linux disztribúcióval összecsomagolva szintén vonzó alternatíva lehet a vásárlók számára.

A SUSE birtokában a VMware ráadásul könnyebben gyűjthet stratégiai partnereket független szoftvergyártók személyében, így a sok lúd elvet hasznosítva támadhatnak olyan nagy, zárt forrású megoldást fejlesztő vállalatokra, mint a Microsoft vagy az Oracle. Emellett a nyílt forráskódú világban jól indult a SUSE Studio alkalmazásfejlesztő megoldás, ahová a VMware könnyen beépítheti a virtualizáció kérdéskörét is.

Eközben a hírek szerint az Attachmate a Novell menedzsment-üzletágát szeretné megkaparintani: a független gyártó többek között a számítógépkapcsolatok, rendszerkezelés és -biztonság, valamint a számítógép életcikluskövetése terén szállított megoldásaihoz tudná csatolni a Novelltől átvehető fejlesztéseket.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.