Elsősorban az USA-ban tapasztalható gyenge eladások, és a szokottnál visszafogottabb iskolakezdési költekezések miatt lassabban bővült a számítógéppiac a harmadik negyedévben. Az IDC kutatócég 11 százalékosra becsüli a növekedési ütemet, ami jelentősen elmarad a korábbi, 14 százalékos várakozástól.

Bár 2010 harmadik negyedévében is sikerült kétszámjegyű növekedést felmutatni a világszintű PC-eladásokban, az IDC korábbi várakozásainál lényegesen szerényebb eredmények születtek.

11 százalék kevés A közel 90 milliós eladott mennyiség így is 11 százalékkal haladta meg az egy évvel korábban regisztrált értéket. És bár július-augusztus során nem teljesített kiemelkedően a szektor, szeptemberben már szignifikáns erősödést láttak az elemzők. Ez utóbbi jó előjel lehet az utolsó három hónap eladásaival kapcsolatban.

A várakozásoknál három százalékkal gyengébb eredményért elsősorban az Egyesült Államokban tapasztalt visszafogott költekezés felelős. A 11 százalék helyett csupán 3,8-cal erősödött a régió a 2009-es eladásokhoz képest. Ehhez nagyban hozzájárult, hogy az iskolakezdési időszakban hagyományosan felerősödő kereslet idén lagymatag maradt.

8 ok, amiért ne temessük a PC-t
A mobilnyomtatástól és az otthoni laptopoktól várja a fellendülést a HP
Egyre kisebb a lendület a PC-piacon


A vállalatok költenek
A konzumer szektor egyébként sem fűti túlságosan a piacot, de a gyártók szerencséjére a vállalati vásárlások ezt szépen kompenzálják. A cégek elkezdték lecserélni régi eszközparkjukat, nem kevés arányban ez összefüggésben van a Windows 7 operációs rendszerre való áttérésben.

Azonban az Apple-nek is van minek örülni. Úgy tűnik, az iPad sikere közvetett módon pozitív hatással volt a Mac-vásárlásokra is. Ez különösen az USA-ban látványos, hiszen a közel kétmillió eladott Apple gép elég ahhoz, hogy az országban a harmadik legerősebb gyártó legyen az almás cég.

Gyengült a HP Világszinten a gyártók sorrendje nem változott, de az erőviszonyok igen. A HP gyakorlatilag megismételte a tavalyi eredményét, ami a vezető helyét nem veszélyeztette, de a korábbi 19,6 százalékos részesedése 17,6-ra olvadt.

A másik két dobogós, az Acer és a Dell szintén vesztett valamicskét részesedéséből, de a 7 és 9,7 növekedési ütem nem sokkal maradt el a piaci átlagtól. A negyedik és ötödik helyen viszont erős növekedést tudtak felmutatni a szereplők. A Lenovo közel 33 százalékkal, az Asus bő 30-cal tudta megfejelni tavalyi eladásait, így jelenlétük szépen bővült.

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.