A koreai vállalat megelégelte, hogy a divízió folyamatosan veszteséget termel, valamint a trendek is változnak: az LCD-gyártást külön cégbe szervezi ki, és az OLED technológiára fókuszál.
A Samsung a lapostévék világelső gyártója, ezért is kell gyorsan és határozottan lépnie minden iparági változáskor. A vállalat ezért friss sajtóközleményében bejelentette az LCD üzletág leválasztását, mely Samsung Display Company néven indulhat el április első napján. A tervek szerint az új cég gyorsabb stratégiával és félautonóm döntéshozatali folyamattal képes lesz visszahozni a sírból, majd pedig újra nyereségessé tenni az LCD gyártást, miközben az anyavállalat frissebb technológiára nyergelhet át.

Előzetes nagy tervek A teljeskörű Samsung-irányítás alatt maradó leányvállalat áprilisi startjához még szükség van a vonatkozó hatósági engedélyekre és a részvényesek jóváhagyására is, ám az anyavállalat közleménye tényként kezeli a kiszervezést, és még hosszabb távú terveket is említ.


Miután a leányvállalat átveszi az LCD gyártási folyamatokat, már idén további összeolvadásokat kezdeményezhet. A tervek alapján bekebelezheti például a Samsung korábban kiszervezett, mobil-kijelzőket gyártó cégét, valamint a Sonyval közösen indult, majd a japánoktól egy hónapja, 940 millió dollárért kivásárolt S-LCD Corporation-t is.

Nem halott, csak pihen
A Samsung, amely a közlemény szerint az LCD technológiát villámgyorsan leváltó OLED technológia felé fordulna, az utolsó utáni pillanatban döntött a kiszervezés mellett. Az LCD üzletág gyakorlatilag több éve masszív veszteséget termelt, mivel a kereslet ugyan óvatosan növekszik, az előállítás költségei azonban ennél jóval nagyobb arányban emelkedtek. A tavalyi évben az üzletág már nettó 900 millió dolláros veszteséget termelt, és az elemzők szerint a jövő sem igazán rózsás. A DisplaySearch statisztikái szerint 2015-re 8 százalékkal visszaesik az LCD TV-k globális forgalma, 92 milliárd dollárra, míg az OLED panellel szerelt televíziók lassan de biztosan teret nyernek: 2018-ra a piac 16 százalékát képviselik majd 20 milliárdos forgalommal.

Szakértők szerint azonban az OLED gyártás jóval költséghatékonyabb, ezért már felfutó szakaszban érdemesebb váltani, míg az LCD alapú eszközökből csak akkor lehet pénzt viszontlátni, ha a gyártók szigorúan fókuszált termelésre állnak át.

Félmilliárd dollárt bukott az LCD kartell
Hárman és az állam: japán LCD-óriás alakul
A japán földrengés az informatikai gyártást is megrázza

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.