A Samsung a netre kikerült fotók szerint hamarosan bemutathatja a saját okosóráját.
Tovább forr a levegő a hordható elektronikai eszközök, azon belül is az okosórák körül. Mi is beszámoltunk arról, hogy
az Apple különböző források szerint gőzerővel dolgozik azon, hogy a mobillal egységet alkotó karórát fejlesszenek ki, bár eleddig semmiféle hivatalos információ nem erősítette meg mindezt.
Az Altius lehet az új okosóra? ■ Hogy a Samsung hasonló dologra készül, azt is a neten feltűnt kijelzőképekből sejthetjük, bár ezek a fotók egyértelműbben utalnak arra, hogy a koreaiak valami új eszközzel készülnek. Miközben mindenki az új Galaxy S (4) modellre vár, addig elképzelhető, hogy a Mobile World Congressen egy okosóra fog bemutatkozni. A kiszivárgott kijelzőképek szerint a készüléket Galaxy Altiusnak hívják, amiről jó ideig azt hitték, hogy egy mobiltelefon lesz. A kijelzőről készült felvételekből, képarányból, méretből (500× 500 pixel) azonban egyértelműen kiderül, hogy ez valami más. A fotókon több helyen is jól látható SKT, illetve az SKTelecom feliratból arra lehet következtetni, hogy a készülék a mobilszolgáltató hálózatát használja.
Csempék az ismeretlen oprendszer kezelőfelületén (a kép nagyítható)
Titokzatos operációs rendszer ■ Az operációs rendszer egy nagy talány még, hiszen a Windows Phone csempéire hasonlító ikonok és grafikai elemek önmagukban nem árulkodnak arról, hogy pontosan mi ez. Elképzelhető, hogy egy módosított Androidról van szó, de akár az is, hogy egy egyszerű, Java-alapú felületet alkalmaztak a fejlesztők. Utóbbi azért lehetne hihető forgatókönyv, mert a Samsung által
a múlt héten piacra dobott, alsó kategóriás REX mobilok is ilyet használnak. A csempék logózásából kiderül az is, hogy az Altius alkalmas lesz zenelejátszásra, illetve segítségével megnézhetjük majd az e-mailjeinket is, az alul húzódó csíkból pedig arra lehet következtetni, hogy az Altiust érintőképernyővel látják el.
Valószínűleg érintésre tervezték (a kép nagyítható)
Felfokozott várakozás van kialakulóban a hordható eszközök, azon belül is az okosórák területén az utóbbi hónapokban. A Forrester tavaly a hordható eszközöket a „az új platformháború” színterének titulálta, illetve a Juniper Research szerint ezen eszközök idén 800 millió, 2014-ben 1,5 milliárd dollár bevételt fognak hozni a gyártóknak, az eladott darabszám pedig az idei 15 millióról 2017-ben 70 millióra fog felszökni.
Egy új elképzelés arról, milyen lesz az Apple órája (a kép nagyítható)
Mindenről a Pebble tehet ■ A folyamat beindítója a Kickstarteren feltűnt Pebble, aminek legyártásához, illetve forgalomba hozásához több mint 10 millió dollárt pakoltak össze az adakozók a közösségi finanszírozás legismertebb oldalán. Az idei CES-en hivatalosan is bemutatkozó Pebble-ből 15 ezer darabot terveznek legyártani a következő időszakban. A hordható kütyük világa azonban az óráknál jóval messzebbre mutat; annak ellenére, hogy most erre a területre figyel mindenki, több érdekes fejlesztés folyik.
Az egyik ilyen a Basic Science által megtervezett, csuklón hordható eszköz, amely méri a vérnyomást, az alvás minőségét, vagy ott van az amerikai focistáknak sisakjában elhelyezett nyomásérzékelő, amely minden ütközésnél figyelik a sérülés lehetőségét. De hozhatjuk példaként a Verizon által bemutatott hordható, vezeték nélkül működő, tűzoltók számára kitalált rendszert, ami tűzoltás közben normál, és infravörös képek automatikus küldésére képes.