Üzleti részesedést adna technológiai partnereinek a jelentős átszervezések elé néző Alcatel-Lucent, amely legutóbbi pénzügyi negyedévét a piaci várakozások ellenére nyereségesen zárta.
A 2006-os megalakulása óta folyamatosan bukdácsoló Alcatel-Lucent ezúttal pozitív meglepetést okozott: a hálózatieszköz-gyártó a várakozások ellenére növelni tudta bevételeit, sőt 24 millió eurós nyereséget termelt a második pénzügyi negyedévben. A vállalat növekvő, jelenleg 4,3 milliárd euró körüli piaci kapitalizációja kétszer akkora, mint a részvényárfolyam tavaly októberi, történelmi mélypontján volt, bár a korábbi csúcsokat meg sem közelíti. A Bloomberg adatai szerint az Alcatel-Lucent eddigi működése során 10 milliárd dolláros veszteséget termelt.

A partnereket is érdekeltté teszik  A társaságot tavasz óta irányító Michel Combes 1 milliárd eurós költségcsökkentést és egyes üzleti tevékenységek ugyanekkora volumenű eladását célzó intézkedései a befektetők részéről is kedvező fogadtatásra találtak, és a reorganizációs program jegyében a következő negyedévben tovább folytatódnak. A cél egyrészt a pozitív cash flow fenntartása, másrészt a legjobban kifizetődő tevékenységek előtérbe helyezése a szervezeti átalakítás és a K+F források átcsoportosítása nyomán, amit a Vodafone-tól igazolt Combes három év alatt végezne el.




Az Alcatelnél körülbelül 72 ezren dolgoznak, a vállalat vezetése most kezd tárgyalásokat a szakszervezetekkel a tervezett elbocsátásokról


Az új vezetés tervei nagyban építenek a külső kapcsolatok fejlesztésére, amelyeknek keretében az együttműködő technológiai partnereket az Alcatel-Lucent tulajdonosi körébe is bevonnák. Ennek egyik első példája a Qualcommal kötött megállapodás, amelynek értelmében az amerikai chipgyártó részesedést vásárol a francia cégben, és beszáll a mikrocellákkal kapcsolatos kutatásokba. Combes szerint az Alcatel-Lucent egyelőre három-öt partnernek adna el összesen 5 százalék körüli üzletrészt.

Folyamatos versenyben  Az európai hálózatieszköz-gyártók, így elsősorban az Alcatel és a Nokia saját tulajdonába került NSN, nincsenek könnyű helyzetben a távol-keleti versenytársak agresszív terjeszkedése miatt, különösen, hogy a mobil hálózati infrastruktúra globális piaca pillanatnyilag igen lassan növekszik. A Huawei például az idei első félévben 11 százalékkal növelte eladásait, és összes bevételét tekintve megelőzte a hálózati piacot vezető Ericssont. A kínai vállalat amellett, hogy folyamatosan erősíti európai jelenlétét, saját közlése szerint az idén már az Ericssonnál is nagyobb összeget fordít kutatás-fejlesztésre.

Az LTE nélkül padlón lenne a mobil hálózati piac
Egy K+F központ a marketingben is segít – beszélgetés Éry Gáborral, az Ericsson Magyarország vezetőjével 
 

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.