Pont került a több hónapja tartó találgatások végére: a márciusban az Elliot 2 milliárd dolláros ajánlatát még elutasító Novell az Attachmate 2,2 milliárdjára már rábólintott. A szellemi tulajdon egy része viszont a Microsoft érdekkörébe kerül.

A Novell eladásáról már évek óta keringenek találgatások, sőt konkrét ajánlatra is volt már példa, legutóbb tavasszal, amikor a cég papírjainak 8,5 százalékát birtokló Elliot Associates 2 milliárd dollárt ajánlott a vállalatért. Ezt akkor a vezetőség túl alacsonynak ítélete, de a nyilatkozatokban megerősítették, hogy továbbra is várnak akvizíciós ajánlatokat.

A hír (részben) igaz Az ősszel nagyon konkrét formában terjedő pletykák végül is részben igaznak bizonyultak: a nagy múltú szoftvervállalatot az Attachmate vásárolja meg 2,2 milliárd dollárért. Fontos megjegyezni, hogy az üzlet részét képezi az is, hogy 450 millió dollár fejében a Novell szellemi tulajdonának bizonyos, egyelőre nem nyilvános elemei a Microsoft-közeli CPTN Holdinghoz kerülnek.

Az Attachmate mostani ajánlata azt jelenti, hogy a részvényesek papírjaik darabjáért 6,1 dollárt kapnak, ami szűk 10 százalékkal jobb, mint a pénteki záróár. Érdekesség, hogy az Elliot ajánlatát követően márciusban a Novell részvényárfolyama magasabbra, 6,15 dollárra ugrott. A tényleges ár egyébként „csak” 1,2 milliárd, hiszen a Novell méretéhez képest meglehetősen nagy, konkrétan egymilliárd dollárt meghaladó pénzhalmon ült mostanában.

Kettébe vágják A tervek szerint a többek között a számítógépkapcsolatok, rendszerkezelés és -biztonság, valamint a számítógép életciklus-követése terén szállított megoldásokban érdekelt vevő a Novellt két divízióra (Novell és SUSE) osztva integrálná saját portfóliójába. Ugyanakkor az sem elképzelhetetlen, hogy idővel az utóbbitól megválik az Attachmate.

A VMware-é lesz a SUSE Linux?
Felvásárlási ajánlatot tettek a gyengélkedő Novellre

Ebben az esetben akár az őszi pletykák másik fele is beteljesülhet, hiszen a hírbe hozott VMware-nek igencsak jól jönne a SUSE Linux. Mint korábban írtuk, a Red Hat, a Microsoft vagy éppen az Oracle ellen vívott csatában is komoly arzenálhoz juthatna a VMware.

Versenyhivatali áldásra várva Persze ahhoz, hogy mindez megtörténjen, először még jóvá kell hagyni a felvásárlást egyrészt a részvényeseknek, másrészt az illetékes hatóságoknak. A felek a tervek szerint 2011 első negyedévében szeretnék lezárni az akvizíciót.

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.