Európa legnagyobb szórakoztatóelektronikai gyártója a televíziók után felhagy az audio- és videolejátszók termelésével is, üzleti egységét 150 millió euróért a japán Funai vásárolja meg.
A Royal Philips Electronics 2011-ben elszenvedett 1,3 milliárd eurós vesztesége az amsterdami székhelyű ipari konglomerátumot is átszervezésekre kényszerítette, amelynek nyomán tavaly több hullámban is leépítéseket jelentett be, a tervezett költségcsökkentő intézkedések célszámát pedig tavaly ősszel 800 millió euróról már 1,1 milliárdra emelte. Az Accelerate! program elsősorban a duplikációk megszüntetésére és az egyes ágazatokra, például az információtechnológiára jellemző komplexitás felszámolására törekszik, hogy a megtakarításokat a kutatás-fejlesztés és az értékesítés területére allokálja, felgyorsítva a termékbevezetést a lokális piacokon.

Rugalmas mamut  A Reuters adatai szerint a Philips nagyjából hetven különböző informatikai platformjából az átalakítások végeztével mindössze hat maradna. Frans van Houten vezérigazgató egy szeptemberi befektetői rendezvényen kiemelte, hogy az általános költségek – amelyek a tavalyi 22,6 milliárd eurós bevétel ötöd részét vitték el – lefaragásával a társaság sikeresebben lavírozhat a "makrogazdasági ellenszélben". A korábbi óvatos, megegyezésre törekvő cégkultúrát is átalakítanák, meghonosítva a kockázatvállalás gyakorlatát a magasabb profit reményében.

Európa legnagyobb szórakoztatóelektronikai gyártója, a világ vezető világítástechnikai és harmadik legnagyobb egészségügyi felszereléseket szállító vállalata az elmúlt időszakban több profitfigyelmeztetést is kiadott, újrafogalmazta pénzügyi céljait, veszteséges tévégyártó üzletágát pedig másfél évvel ezelőtt a hongkongi TPV-vel közös vegyesvállalatba szervezte ki, amelyben kisebbségi tulajdonosként szerepel. Van Houten tavaly nyáron már kijelentette, hogy a Philips túljutott a felépülés fázisán, ami nem jelenti, hogy lemondana a további takarékossági intézkedésekről.

Az átszervezések következtében a Philips már az elemzők várakozásait meghaladó működési eredménnyel zárta legutóbbi három pénzügyi negyedévét. Igaz, hogy 2012 utolsó három hónapjában 355 millió eurós veszteséget könyveltek el, ebben azonban nagy szerepe volt az Európai Bizottság által tavaly kiszabott büntetéseknek, amelyek következtében összesen 509 millió euróval lett könnyebb a más kijelző- és monitorgyártókkal árkartellt alakító cég kasszája – olvasható a Philips ugyancsak kedden közzétett negyedéves jelentésében.

A habverők egyelőre maradnak  A társaság a magasabb haszonkulccsal kecsegtető területekre fókuszál, ennek pedig legújabban a DVD- és zenelejátszók estek áldozatul. A Lifestyle Entertainment néven futó, gyengén teljesítő szórakoztatóelektronikai üzletágat a Funai Electric vásárolja meg 150 millió euróért, nem számítva a márkanév használatáért külön fizetendő licencdíjakat. A keddi bejelentés szerint az audio eszközök még ebben az évben a japánokhoz kerülnek, míg a videós részleg teljes átvételét 2017-re tervezik. A két gyártó kapcsolata egyébként nem újkeletű, mivel a több évtizedes partnerség mellett a Funai 2008-ban már átvette a Philips észak-amerikai TV- és DVD-piacát is.

Végül a Belkin veszi meg a Linksyst
Újrafókuszál a lendületét vesztett Sony

A hollandok ezzel gyakorlatilag felszámolják szórakoztatóelektronikai tevékenységükett, miután képtelen voltak lépést tartani az ázsiai konkurenciával. A Lifestyle portfólióban ettől még ott maradnak a borotvák, a kenyérpirítók és a kávéfőzők, amelyek a jelek szerint még beleférnek az innovatív egészségügyi és kényelmi cikkek újonnan meghatározott fókuszába. Az elemzői vélemények mindenesetre kedvező előjelnek tartják a japán partnerrel kötött megállapodást a konzumer portfólió további kiárusítását illetően, a Philips részvényeinek árfolyama pedig a hét elején huszadik hónapja nem látott magasságba emelkedett.

Megint kiderült, hogy nem a felhasználóké a saját közösségi identitásuk

Az X ügyvédei az InfoWars megvásárlását követően adták írásba, hogy szerintük a közösségi profilok kizárólagos tulajdonosa maga a szolgáltató, a felhasználók pedig tényleg csak felhasználók.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.