Idén januárban a vezetékes szélessávú internet-előfizetések között már meghaladta a 30 százalékos arányt a legalább 30 megabites adatkapcsolatra képes kapcsolatok száma - derült ki az NMHH friss jelentéséből.

Ahogyan az a trend alapján megjósolható volt, a múlt hónap végére meghaladta a 30 százalékot az összes vezetékes szélessávú internet-előfizetések között azoknak a száma, ahol a hálózat és a modem képes valóban nagy, legalább 30 megabit per másodperces sebességre - áll a Nemzeti Hírközlési és Médiahatóság (NMHH) friss gyorsjelentésében, amely a három inkumbens szolgáltató és a legnagyobb alternatív szolgáltatók önkéntes adatszolgáltatásán alapszik. A jelentés kiemeli, hogy a tényleges nagysebességű előfizetések száma ennél jóval kevesebb, hiszen ezt a lehetőséget nem mindenki használja ki, aki megtehetné.

Kábelen hízik a net  Idén januárban a hagyományos telefonvonalon szélessávú xDSL-internetszolgáltatásra előfizetők száma nem változott, értéke 770 ezer volt. A gyorsjelentésben szereplő kábelszolgáltatók előfizetései januárban 886 ezerre nőttek. Az optikai szálon nyújtott szolgáltatás esetében 325 ezer előfizetés volt a hónap végén. Így összességében 2013 januárjában az adatszolgáltatók vezetékes szélessávú internet-előfizetéseinek becsült száma a teljes piacra vonatkozóan 2,183 millió volt.

A szélessávú internet-hozzáférés esetében, a teljes vezetékes piacra vonatkozóan a Magyar Telekom a piacvezető közel 35 százalékos részesedéssel, a második a UPC szűk 22 százalékkal, míg a harmadik a Digi 13,7 százalékos részesedéssel. Ezt követi több száz kisebb szolgáltató együttes részesedése, amely 11,7 százalékot tesz ki, majd az Invitel következik 9,7 százalékkal.

Nem tiszteljük a hagyományt ■ A hagyományos vezetékestelefon-vonalak erodálódása most sem állt meg: a tavaly decemberi 1,920 millióhoz képest januárban csak 1,903 millió vonalat jegyeztek fel. A kábeltelevíziós hálózaton működő hangcsatornák száma viszont 11 ezer darabbal nőtt, és elérte a 611 ezer vonalaat. Az IP-alapú hangcsatornák száma 452 ezerre nőtt az előző havi 441 ezerről. Így összességében a hazai telefonvonalak becsült száma 25 ezerrel meghaladta a 3 milliót idén januárban.

A vezetékes hangszolgáltatások esetében, a teljes (becsült) piacot alapul véve legnagyobb piaci részesedése szintén a Magyar Telekomnak van, ez 58,6 százalékot jelent. Második helyen az Invitel és a UPC áll 13 százalékkal, majd a Digi 9 százalékkal következik a sorban. A piac fennmaradó részén több tucat kis szolgáltató osztozik.

Kell a szélessáv a városok okosításához
Szupergyors és korlátlan adatcsomagokkal jön az Eutelsat

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.