Bár a Dell nemzetközi kommunikációjában már lépten-nyomon felbukkan a "nem vagyunk PC-gyártók" kitétel, a hazai képviselet szerint Magyarországra itt is jellemző a sok más területen megszokott óvatos fáziskésés. Mindemellett itthon is érezhető az anyavállalat adatközpontokra és szolgáltatásokra fókuszáló új stratégiája.
Bár a hazai piac a számok tekintetében elenyészőnek számíthat a Dell központjából nézve, a magyar képviselet szerint viszonylag rövidre sikerült faragniuk a legújabb notebook-, PC- és mobileszköz-sorozatok Magyarországra érkezésének csúszását. Borsi Zoltán, az otthoni és kisvállalkozói üzletágért felelős képviseleti vezető szerint mostantól egyaránt elérhetők a konzumer felhasználóknak szánt Inspiron, valamint a vállalati használatra szánt Latitude sorozatú notebookok legújabb modelljei. Mint ahogy az általunk is tesztelt Inspiron 5521 esetében is látható, a konzumer széria egyes elemei is "átlógnak" a professzionális, akár céges környezetben is alkalmazható szegmensbe, és mindegyik modellen megjelent a Windows 8.



Tapogatózás a kijelzőn és a boltokban
Az új hardverek egytől-egyig a Microsoft új operációs rendszeréhez idomulnak: a nem érintőkijelzős modellek is multitouch érintőpaddal és egyéb apróságokkal segítik a megújult felület használatát. Borsi Zoltán elmondta: a vevők egyelőre óvatosan próbálkoznak az ismeretlen felületnek "köszönhetően", de úgy vélik, a lakossági termékek esetén hamar átfordul a tendencia, ha a legtöbb notebookot már előre telepített Windows 8-cal szállítják.

Bár a Dell is beszállt a táblagép-versenybe, az Inspiron 10 mellé viszont a jelenlegi helyzet szerint csak a jövő év elején érkezik az XPS 12, amely egy sajátos kialakítású tablet-notebook hibrid. Ebben a modellben nem a manapság divatos tablet plusz billentyűzetes dokkoló megoldást alkalmazták, táblagépből varázsolva laptopot, hanem épp fordítva. A notebook kijelzője saját alumínium keretében átpördíthető fordított állásba, így a fedelet visszacsukva tabletes üzemmódban használható az eszköz. A hibrid december 13-tól több kiépítésben is elérhető a nemzetközi piacon, Core i5 és i7 processzorokra alapozva.



Célkeresztben a vállalatok Bár az európai régiónak akadnak sajátosságai értékesítési stratégia terén, a Dell változó piaci pozicionálása már itthon is egyre jobban érezhető – mondta el Dienes-Oehm Tivadar, a hazai képviselet kereskedelmi vezetője. A hazai vállalatok felé is kommunikálják egyre erősödő adatközponti fókuszukat. Ez a szegmensük több téren is "saját lábra állt", főként az elmúlt időszak felvásárlásainak köszönhetően: míg régebben az EMC tároló megoldásait kínálták, most már van saját storage-uk, és hálózati megoldásaikkal egy kézből tudják kiszolgálni az adatközpontokat.

A vállalati kínálat kiegészült a Wyse vékonykliens- és virtuális desktop-megoldásaival, valamint a Quest adatbázisok és egyéb megoldások migrációját elősegítő technológiáival. Kérdésünkre Dienes-Oehm Tivadar elmondta, hogy már a legújabb Windows szerverplatformra épülő rendszerek is egyre nagyobb figyelmet kapnak itthon, néhány vállalatnál már folynak a próbaüzemek. A Microsofttal közösen vállalati kliensek és átfogó infrastruktúrák terén is beindult az üzlet, ezért a vezető szerint idén mindenképp tartani tudják forgalmi elvárásaikat.

A kliens-virtualizáció itthon még szintén lassan erőre kapó terület, de már itt is elindultak pilot projektek: jellemzően a több ezer géppel rendelkező nagyvállalatok alakítanak ki 50-100 felhasználós próbakörnyezeteket, amelyekben működés közben tesztelik az új technológia hatékonysági, valamint költségeket érintő változásait.

Az x86-szerverek unixos kiszolgálókhoz viszonyított előretörése szintén segíti a Dellt a szerverpiacon: Magyarországon a vállalat stabilan tartja második helyét. A fókuszváltás eredményeként nemzetközi A dell bevételei ma már körülbelül fele-fele arányban származnak a desktop rendszerekből, illetve és a vállalati, adatközponti megoldásokból és szolgáltatásokból. Itthon egyelőre a desktop adja a nagyobb bevételt: a két szakember szerint abból jön a bevételek mintegy 65 százaléka. A legnagyobb falat a szolgáltatások bevezetése. Ezeket ugyanis a nemzetközi piacon közvetlenül kínálja a Dell, itthon azonban be kell őket illeszteni a rendszerintegrátorok és egyéb partnerek kínálatába, ami hosszabb időt vesz igénybe.

Csillogó Terminátor: Dell Inspiron 5521 teszt
Csökkentek a Dell számai, de működik az irányváltás
Üzleti fronton erősít itthon a Dell


A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.