Bár a távol-keleti államot meg sem közelítjük, Magyarország a legmagasabb letöltési sebességek átlagában a világ élvonalába tartozott az idei első negyedévben.

A világ legnagyobb elosztott tartalomszolgáltatója, az Akamai idén nyáron is közzé tett az év első három hónapjáról szóló online statisztikáit. A State of the Internet című jelentés szerint Hongkong, vagyis az első ország, ahol korábban túlhaladták a 60 Mbps átlagos csúcssebességet, az idén 63,6 Mbps-mal tovább növelte előnyét, míg a második és a harmadik helyre 50 és 47.9 Mbps-mal Japán és Románia jött fel, a negyedik helyre szorítva Dél-Koreát.

Román kábel, orosz mobil  Az eredményeket könnyű értékelni, ha figyelembe vesszük, hogy ezen a területen a globális átlag 18,4 Mbps volt, ami 9,2 százalékos negyedéves és 36 százalékos éves növekedésnek felel meg. A lokális értékek 130 országban növekedtek tavaly év vége óta, a sereghajtó ezúttal Irán volt a maga 3,2 Mbps-os átlagos csúcssebességével. Ez éppen hogy csak magasabb, mint a világszerte átlagosan elérhető, 3,1 Mbps-os sávszélesség.





Hongkong az Akamai statisztikái alapján egyre inkább maga mögött hagyja a mezőnyt, köszönhetően a háztartásokig vezetett optikai internetcsatlakozások (FTTH) gyors fejlesztésének és a nagy sebességű kapcsolatok agresszív árazásának és az ebből eredő 9 százalékos negyedéves növekedésnek. A Budapestnél mindössze kétszer nagyobb városállam a mobil internet, vagyis "az okostelefonok, laptopok, tabletek és más, mobil hálózatokon a netre csatlakozó eszközök" kategóriájában is 45,6 Mbps sebességgel vezetett, bár maga az élmezőny más képet mutat – a második helyezett Oroszország például a maga 43,7 Mbps-os eredményével nem sokkal maradt le mögötte.

Magyarország az élmezőnyben  Az Akamai mérései szerint a hazai kapcsolatok átlagosan 6,384 Mbps sebességgel működtek, míg a legmagasabb sebesség középértéke 35,106 Mbps körül volt. A szélessávú (4 Mbps-nél gyorsabb) internet penetrációját 72,3 százalékra tették, szemben a 46 százalékos világátlaggal. Ezen belül az extragyorsnak minősített (10 Mbps fölötti) sebességet a netezők 10,5 százaléka élvezhette, ami valamivel a globális 10 százalék fölött volt. Fontos megjegyezni, hogy Magyarország ezekben az esetekben nem csak átlag fölötti arányszámokkal büszkélkedhet, de a negyedéves növekedés mértékét tekintve is mindkét területen a felső házba tartozik.
 

A roaming marad, de sokkal olcsóbb lesz
Minden negyedik ember a virtuális közösségben él

Az Akamai Intelligent Platform 243 ország és régió több mint 733 millió egyedi IPv4 címével áll kapcsolatban. A mérések során figyelembe veszik, hogy az adott IP címek mögött több felhasználó is állhat (például tűzfalak vagy proxy szerverek), így az Akamai saját becslése szerint negyedévente több mint egymilliárd felhasználó adataival dolgozhat.

Közösség & HR

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.