A hazai e-készségek felmérésére szervezett rendezvénysorozat tapasztalataiból leszűrhető, hogy van mit fejlődnünk. A kisvállalkozások költségtételként tekintenek az informatikára, a fiataloknál pedig a nyelvtudás hiányzik.

Az Informatikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) és a MEFIT Alapítvány január és március között országos rendezvénysorozattal hívta fel a hazai közvélemény figyelmét az informatika gazdaságélénkítésben és a versenyképesség növelésében betöltött szerepére. A kampány csúcspontja az Európai e-készségek Hét volt március 1-5. között.

Az öt helyszínen megtartott események tanulsága, hogy az érintetteknek csak kisebb hányada van tisztában a digitális felkészültség súlyával, és konkrét lépéseket közülük is kevesen tesznek annak érdekében, hogy ezt a tudást továbbfejlesszék.

A programhoz mind a huszonhét európai uniós ország, köztük az IVSZ koordinálásával Magyarország is csatlakozott. Az e-Skills Week eseményt megelőző hetekben az IVSZ és a MEFIT Alapítvány képviselői országos rendezvénysorozaton beszéltek a döntéshozóknak, kis- és középvállalati (kkv) vezetőknek és középiskolásoknak a digitális készségek és felkészültség fontosságáról.

Csak viszi a pénzt | Az IVSZ és a Mefit hétfői sajtótájékoztatóján kiderült: a rendezvénysorozat alapján elmondható, hogy a kkv-k jó része még mindig pusztán egy újabb költségtényezőként tekint az informatikai beruházásokra, és nincsenek tisztában az ilyen fejlesztések üzletmenetre gyakorolt pozitív hatásával.

A szervezők örömtelinek nevezték a középiskolások fokozott érdeklődését az eseménysorozaton. A részvevők körében feltett kérdések alapján azonban az állapítható meg, hogy bár alapvető digitális készségekkel rendelkeznek, internethasználati szokásaikat tekintve elmaradnak nyugat-európai kortársaiktól. Ahhoz, hogy a digitális világ előnyeit még jobban kihasználják, többségüknél hiányzik még egy fontos tudás: a magabiztos nyelvismeret.

Informatikai fittség | Az IVSZ azt is bejelentette, hogy március 15-én indul el az IT Fitness teszt. Ez egy digitális készségeket felmérő kérdőív, amelyet az e-Skills Week kampány keretében több európai uniós országban is elindítanak. A kérdőív egyik célja, hogy a megmérettetést vállalók tisztában legyenek digitális felkészültségükkel.

A régiónkban – Ausztria, Csehország, Magyarország és Szlovákia – kitöltött tesztekből átfogó kép alakulhat ki a digitális készségekről, ésmegfelelő mennyiségű válasz esetén az országokat is össze lehet hasonlítani. Az IVSZ ezen túl a középiskolák között is versenyt hirdet meg, és jutalmazza azokat az oktatási intézményeket, ahonnan a legtöbb kitöltött kérdőív érkezik be. A kérdőíveket április végéig lehet kitölteni.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.