Papíron kiváló pénzügyi eredményekről számolhatott be a keresőcégből lett internetes óriás, ám az elemzők várakozásainak így sem sikerült maradéktalanul megfelelni.

Annyira nincs már válság az informatikában, hogy a Google most közzétett, második negyedéves eredményei annak ellenére okoztak csalódást, hogy szinte minden mutató tekintetében 20-25 százalékos növekedés látszik.

Hegymenet | A június 30-ával zárult mostani periódus bevételei 6,82 milliárd amerikai dollárt tettek ki, ami a partnereknek járó 1,73 milliárd levonása után sem rossz eredmény. Az előző év azonos időszakában a teljes bevétel 5,52 milliárd volt, ezt a mostani szám 24 százalékkal haladja meg. A bevételek összetétele szinte semmit nem változott egy év alatt. A pénzek kétharmada a Google saját oldalain futó szolgáltatásokból származik, míg a maradék zömmel a partneroldalakon elhelyezett hirdetésekből folyik be.

A nettó nyereség 1,84 milliárd dollár lett, ami szintén 24 százalékkal több, mint a tavalyi negyedévben elért eredmény. Ennek ellenére a befektetői elemzők nem voltak elégedettek, hiszen az egy részvényre számított nyereség tekintetében ennél is többet vártak.

Emberi erőforrás | A különbség egyik oka a Google fokozódó aktivitása lehet, amellyel az új, lendületbe jövő piacok, mint például a mobilinternetes hirdetések felé fordul. Ezzel összefüggésben majdnem 1200 embert, többnyire mérnököket és kereskedőket vett fel az utóbbi hónapokban a cég, és összlétszáma meghaladja a 21 800 főt. A munkatársak fizetése azonban a működési költségeken is meglátszik. Azok a bevételeknél is erőteljesebben, majdnem 30 százalékkal emelkedtek. Így fordulhatott elő, hogy a Google nyereségessége elmaradt a várakozásoktól.

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.