Amíg tavaly még a PC-üzletág eladásán gondolkozott a HP, szerda délután a piaci pletykák szerint bejelentik, hogy az amerikai informatikai óriás összevonja a számítógépes és a képalkotási csoportjait; az indok ez esetben is a költségcsökkentés.
Az All Things Digital értesülése szerint hamarosan bejelenti a Hewlett-Packard (HP), hogy egy nagyszabású szervezeti átalakítás keretében összevonja a valaha a cég fő fókuszterületének számító képalkotási (Imaging and Printing Group, IPG), valamint a tavaly egyszer már majdnem kiszervezett PC-üzletágat (Personal Systems Group, PSG). Az üzleti blog értesülése szerint erre már kedden sor került volna, az amerikai Computerworld cikke szerint azonban valószínűbb, hogy csak a szerda délutáni szokásos éves részvényesi találkozóját követően kerül sor erre.

A tervek szerint a képalkotási és nyomtatási üzletágat az elmúlt évtizedben vezető Vyomesh “VJ” Joshi távozik a cégtől, és az összevont üzletág Todd Bradley ügyvezető alelnöknek riportol majd. A HP természetesen nem kommentálta az értesüléseket, de nem is cáfolta azokat.

Nincs új a nap alatt A két üzletág összevonása nem először kerül terítékre, 2005-ben már az akkori vezető, Carly Fiorina is megpróbálkozott ezzel, de az őt követő Mark Hurd visszavonta a döntést. Később ő is megvizsgálta az összevonás lehetőségét, de végül minden maradt a régiben.

A helyzet időközben annyit változott, hogy a nyomtató piac lendülete az utóbbi években megtorpant, és az IDC előrejelezése szerint a következő években világszinten is csak 1-2 százalékkal növekszik majd évente, miközben a szintén egyre inkább fogyasztási cikké váló PC-k eladásai továbbra is várhatóan 5 százalékkal bővülnek.

Áramvonalas szervezet A reorganizáció a Meg Whitman vezérigazgató által február 22-én meghirdetett költségcsökkentési és egyszerűsítési programjának első látványos lépése lehet. Az akkori konferenciabeszélgetésen Whitman a HP működésének áramvonalasítását nevezte meg a legfontosabb lépésnek, egyrészt az ügyfélkapcsolatok, másrészt a munkavállalók belső munkavégzésével összefüggésben. A HP a híradások szerint azt várja az összevonástól, hogy a mind a fogyasztói, mind a vállalati piacon jelen lévő üzletágak integrált ajánlatokat tudnak majd kínálni.

A szebb napokat látott képalkotási üzletág még mindig több nyomtatót ad el, mint bárki más a világon, a legtöbb pénzt azonban nem a berendezésekből, hanem a kellékanyagokból és az egyéb kiegészítőkből keresi. Ezzel együtt az elmúlt években csökkent az IPG csoport forgalma, az utolsó negyedévben az eladások 7 százalékkal, 6,3 milliárd dollárra csökkentek, amíg az üzemi eredmény 32 százalékkal esett.

A PC-üzletágat az előző vezérigazgató, Léo Apotheker le akarta választani a HP-ról, de távozása után visszavonták a tervet, mivel Whitman úgy vélte, hogy a PC üzlet ad megfelelő méretet és erőt a cég számára, hogy hatékonyan tárgyalhasson a komponensszállítókkal. Todd Bradley 2005 óta vezette ezt az üzletágat, és a korábbi tervek szerint a leválasztott cég élén is ő állt volna.

Az összevont üzletág lehet a legnagyobb a HP-n belül, az IPG és a PSG csoport 2011-ben összesen 65 milliárd dollár értékű eladást produkált, ami a teljes vállalat forgalmának 51 százalékát tette ki; a kombinált profit 6,3 milliárd dollárt tett ki. A HP két másik üzletága a szolgáltatási (Enterprise Services) és a nagyvállalati (Enterprise, Servers, Storage and Networking Group) csoport; előbbi 35 milliárd dollár, míg utóbbi 22 milliárd dollárt árbevételt ért el 2011-ben.

A szoftverek tartják a lelket a gyengélkedő HP-ban
Keresésre, elemzésre képes nyomtatókat gyárthat a HP

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.