A két vállalat májustól egymás teljes értékű versenytársává válik, miután a Cisco Systems bejelentette: nem újítja meg a Hewlett-Packarddal kötött, tavasszal lejáró rendszerintegrátori megállapodást.

A Cisco vállalati blogjában tegnap jelent meg az a bejegyzés és videó, amelyben Keith Goodwin, a cég egyik alelnöke közölte: a Cisco nem hosszabbítja meg a HP-val kötött, április 30-án lejáró rendszerintegrátori szerződését, így a HP májustól nem lesz többé vállalatának minősített értékesítési és globális szolgáltatási partnere.

A Cisco tulajdonképpen már egy évvel ezelőtt hadat üzent a HP-nak, amikor bejelentette, hogy belép az adatközponti szerverpiacra. A két fél közti, félig-meddig rejtett árháború azóta is folyamatosan zajlott. A HP tavaly novemberben állapodott meg a hálózati eszközöket gyártó 3com felvásárlásáról, alaposan betolakodva a Cisco térfelére; a Cisco körülbelül ugyanakkor kötött együttműködési megállapodást a számításifelhő-megoldások területén az EMC-vel és a VMware-rel.

Totális háború  |  Úgy tűnik, a cégek adatközponti ügyfelekért folytatott küzdelméből a mostani bejelentéssel lett totális háború, bár Goodwin sietve leszögezte, hogy a meglévő ügyfelek érdekében megállapodásra törekszenek a HP-val az üzleti folytonosság fenntarására. Mint ahogy azt is világossá tette, mindenféle szerződéses kötelezettségüknek eleget tesznek az érvényességi határidő végéig.

A HP részéről egyelőre nem érkezett reakció a bejelentésre.

 

Senki nem érti és senkinek nem kell, mégis öntik bele a pénzt – mi az?

A válasz természetesen a generatív mesterséges intelligencia, amire a Gartner szerint idén közel 650 milliárd dollárt költ a világ.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.