A csütörtökön bejelentett, 10,3 milliárd dolláros HP-Autonomy frigy ismét felvásárlási célponttá tette a legnagyobb európai szoftvercégeket, mint az SAP, a Software AG vagy a Temenos. A kérők között lehet a Microsoft és az IBM is.
A Hewlett-Packard több más fontos bejelentés mellett csütörtökön közölte, hogy megállapodott az angol, információmenedzsmenttel foglalkozó Autonomy Corp.-pal annak átvételéről. A második legnagyobb európai szoftvercég vételára 10,3 milliárd dollár, ami az éves üzemi nyereség (EBITDA) értékének nem kevesebb mint huszonnégyszerese. A Bloomberg szerint utoljára ilyen mutatóval az Oracle-PeopleSoft akvizíció büszkélkedhetett 2003-ban.

A legelső név, amely ilyenkor felmerül, az SAP: elemzők szerint a legnagyobb európai szoftverszállítóra továbbra is feni a fogát a Microsoft és az IBM. Ugyanakkor nem kizárt az sem, hogy a walldorfi központú cég vásárol fel más cégeket, ilyen célpont lehet a második legnagyobb német szoftvercég, a Software AG vagy a banki szoftverpiacot vezető svájci Temenos Group AG.

Második IBM-et csinál magából a HP
Nagy zabálás: a techvállalatok negyedéves felvásárlásai

A szoftver stratégiai elem Ahogy a vállalatok sorra karcsúsítják az IT szervezetüket, egyre kevesebbet költenek hardverre, és egyre inkább próbálják azokat jobban kihasználni az egyre szaporodó üzleti szoftverekkel. A Bloomberg által megszólaltatott Sebastien Thevoux-Chabuel, az Oddo Securities elemzője egyszerűen annyit mondott: "a hardver bűzlik, míg a szoftver maga a nirvána". Hozzátette: a mostani ügylet jó emlékeztető arra, hogy a szoftver az egész IT iparág leginkább stratégiai eleme.

Josep Bori, a londoni Exane BNP Paribas elemezője viszont úgy fogalmazott, hogy a HP-Autonomy deal egy újabb elszalasztott lehetőséget jelent, mivel felértékelte a cég által már régóta kiszemelt európai akvizíciós célpontokat, mint a Sofware AG vagy a Temenos.

Az európai, közel-keleti és afrikai régió legnagyobb szoftvercégeinek részvénymozgását összegző Bloomberg EMEA Software Index pénteken 5 százalékkal megugrott, ami 2010 májusa óta a legnagyobb növekedés.

Japánban 3D nyomtatással húztak fel egy vasútállomást

Pillanatok alatt készen lettek vele, és spóroltak is rajta. Ha később is megfelelőnek bizonyul, más létesítmények újjáépítésénél is felhasználják majd az új technológiát.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.