Sajtótájékoztatón és közleményben erősítette meg a GTS Datanet, hogy felvásárolja az Interware adatközpont-szolgáltatót.
Hirdetés
 
A GTS-Datanet már többször jelezte, hogy a közép-kelet-európai régióban megkerülhetetlen tényező szeretne lenni a telekommunikáció és informatika területén - ennek a terjeszkedésnek az egyik fontos állomása a keddi bejelentés, amely szerint megvásárolja az Interware-t. A GTS-Datanet anyavállalatának üzlete a Gazdasági Versenyhivatal jóváhagyására vár, előreláthatólag 2010 harmadik negyedévében zárulhat le. Pénzügyi részletek egyelőre nem kerültek nyilvánosságra.

A magyar magánszemélyek tulajdonában lévő Interware a hazai piac meghatározó szereplőjeként két adatközpontot működtetve szerverhoszting, kolokációs és internet-szolgáltatásokat, valamint hagyományos távközlési megoldásokat kínál. A ma már 1075 négyzetméteren közel 3300 szerverrel működő vállalat azonban nem tudott volna tovább fejlődni tőkebevonás nélkül, ezért már két éve új lehetőségeket kerestek. A GTS budaörsi adatközpontjával együtt már 1490 négyzetméteres területtel gazdálkodhatnak, melyet közel kétezerre bővítenek hamarosan - ebből 150-et a Datanet, 340-et pedig az Interware biztosít.

Keleti kényelem | Az akvizíció a román távközlési szolgáltató, a Datek felvásárlását követte nem sokkal, így folyamatosan haladnak a felvázolt, régióbeli átfogó szolgáltatói szerep felé: az ezzel kapcsolatos terveket a GTS csoport idén márciusban jelentette be. Szerintük Közép-Kelet-Európában most jött el az idő arra, hogy nagy számú, valós igény merülhessen fel adatközpontokkal kapcsolatos szolgáltatásokra. Mára a magyar és román képviseletek mellett Csehországban, Szlovákiában és Lengyelországban vannak adatközpontjai, összesen hét. A hatezer négyzetméternyi, akár tízezer szervert is kiszolgáló háttér legközelebb egy hétszáz négyzetméteres prágai központtal bővül júliusban.

Az Interware GTS-be integrálása technikailag a jövő év folyamán teljesen végbemegy, többek között annak köszönhetően, hogy a GTS Budapesten működő optikai hálózatával könnyen csatlakozik a magyar vállalat adatközpontjaihoz.

Techvezérek különversenyévé vált, hogy ki a világ leggazdagabb embere

Most éppen a Facebook-alapító Mark Zuckerbergnek sikerült az Amazon-alapító Jeff Bezost letaszítania a képzeletbeli dobogó második fokáról. Az élen egyelőre stabilan tartja magát a Teslával megtollasodó Elon Musk.
 
A régi támadási vektorok megújulnak, és jön egy sor újabb veszély. Mivel mindenki a felhőbe igyekszik, minden kockázat globális lesz.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.