Alig egy hónappal azt követően, hogy a közösségi vásárlást megteremtő Groupon nemet mondott a keresőóriás hatmilliárd dolláros vételi ajánlatára, kockázati befektetőktől sikerült összekalapozni közel egymilliárdot. A pénzt további fejlesztésre, a korai befektetők kifizetésére és mindennapi működési költségekre szánják.

A Groupon sajtóközleményben közölte, hogy kockázati tőkebefektetőktől összesen 950 millió dollárt sikerült szereznie a további működés és fejlődés biztosítására. A tranzakció alapján a jelenlegi cégértéket 4,75 milliárdra lehet becsülni.

Kitalálták, megcsinálták A közösségi vásárlást megteremtő, a nagy kedvezménnyel elérhető napi ajánlatok ötletével 2008 végén induló egyesült államokbeli társaság talán nagyobb lépésekben tör előre, mint a szintén elképesztő növekedést mutató Facebook közösségi oldal.

A Groupon tavalyi fejlődése számokban:


1 helyett 35 országban működik
30 helyett 500 lokális piacon van jelen
2 millióról 50 millióra nőtt a felhasználói szám
Több mint 1,5 milliárd dollárnyi megtakarítás az ajánlatokkal
58 000 partner több mint 100 000 ajánlatát kínálták


Nem véletlen, hogy előbb a Yahoo, majd a Google is megpróbálta megszerezni az aranytojást tojó tyúkot. Előbbi 1,7 milliárdot, utóbbi első körben 2,5-öt kínált. A Grouponnál azonban volt bátorság nemcsak ezekre, de a teljes lendülettel támadó Google végső, közel 6 milliárdos ajánlatára is egy határozott nemet mondani december elején.

A működésre és a fejlesztésre azonban pénzre van szükség, ezért a cég újabb kockázati tőkebefektetőket nyert meg. A mostani szűk egymilliárdot a sajtóközlemény tanúsága szerint napi működési költségekre, fejlesztésre és a korai befektetők kifizetésére fordítják.

Groupon: nem kell a Google hatmilliárdja!
Közösségi vásárlás: egyre-másra indulnak az újabb oldalak

A legújabb webkettes őrület: közösségi vásárlás

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.