A korábban jósolt, két számjegyű 2011-es PC-piaci növekedést már nem látja reálisnak a piackutató. Jelenleg 9,3 százalékos bővülést várna, ami közel tíz százalékkal kevesebb az előző prognózishoz képest.
A lakosság még mindig nem nyitja ki a pénztárcáját, hogy új számítógépet vegyen. Körülbelül így lehetne egy mondatba tömöríteni azt, miért volt kénytelen a PC-eladásokkal kapcsolatos, egyébként már szintén lefelé módosított 10,5 százalékos növekedési prognózisát 9,3-ra mérsékelni a Garnter piackutató cég.

Ez a jelenség egyébként már jó ideje jelen van a személyi számítógépek világpiacán. A gazdasági válság miatt az emberek rendkívül óvatosak, és ódzkodnak minden nagyobb, a családi költségvetést jelentősen terhelő beruházástól.

Azok a fránya táblagépek... Erre még rátett egy lapáttal a táblagépek megjelenése, ami a kutatócég szakemberei szerint inkább indirekt módon lassítja a PC-s eladások ütemét. Azaz az nem valószínű, hogy a fogyasztók tömegesen vennének táblagépeket a személyi számítógépük helyett, viszont a tabletek megjelenésével a PC-k cserélésének üteme kitolódhat. Például azért, mert a háztartás vásárol egy tabletet, ami miatt a régi számítógép lecserélésére később jön össze a szükséges pénz. Érdekes módon néhány hónappal korábban ettől igencsak eltérő véleményt fogalmazott meg a Gartner, akkor kifejezetten a PC-t helyettesítő eszközként jelölték meg a táblagépeket.

A vállalati szegmens ellenben továbbra is jól teljesít. A cégek ugyanis 2008-2009-ben szinte minden beruházást, eszközcserét leállítottak, ám a régi gépparkot egy idő után muszáj leváltani. Ez a folyamat már tavaly elindult, és idén sem látszik csillapodni.

Gartner: a tabletek megeszik a PC-piacot
Mégsem rázta meg az IT-piacot a földrengés?
Nagyon beindult a biztonsági piac

Jól kezelik a krízist A Gartner elemzése kitér a Japán katasztrófák okozta hatásokra is. Megállapítják, hogy a szigetország fogyasztására igen negatív hatással lesz idén a földrengés és az azt követő szökőár, azonban ez világszinten nem befolyásolja jelentősen az összbevételeket. Várhatóan az alkatrészellátás akadozásából fakadó problémák sem lesznek komolyak, mert a félelemek ellenére egyelőre a szállítók ügyesen kezelik a nem várt szituációt.

Már az emberek álmaiba is beszivárgott a mesterséges intelligencia

Tudtuk, hogy az MI az élet minden területén megjelenik, de így is elég vadul hangzik, ami az Amerisleep márciusi felmérésében olvasható.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.