Az IDC piackutató szolid növekedést jósol 2011-re a szerverpiacon. A nagy teljesítménysűrűségű, energiatakarékos megoldások a számítási kapacitás rovására is egyre sikeresebbek.
A 2009-es recesszió és a tavalyi talpraállás után 2011-ben már 5,1 százalékos növekedés várható a szerverpiacon - állítja az IDC. Az előrejelzés szerint az idei 8,2 millió darabos értékesítéssel az iparág összbevétele eléri az 53 milliárd dollárt. Az IDC ezt a lassanként felszabaduló vállalati forrásokkal és a hitellehetőségek bővülésével magyarázza, hozzátéve: a növekedést a felhőszolgáltatások (cloud computing) terjedése és a mobilplatformok egyre szélesebb körű használata is segíti, az előállított adatmennyiség pedig a gazdasági feltételektől függetlenül is exponenciálisan növekszik.

A piackutató jóslata szerint a következő tíz évben a világon előállított digitális információ mennyisége több mint negyvenszeresére növekszik, ami 2020-ra összesen 35 milliárd terabájt adatot jelent. A mobil eszközök az otthoni és az üzleti felhasználásban is egyre szaporodnak, és ugyancsak hatalmas mennyiségű adatforgalomért felelnek. Bár a felhőben a vállalkozások úgy vehetnek igénybe számítási erőforrásokat, hogy saját maguknak nem kell hardvert vásárolniuk, a megoldás közvetve mégis serkenti a szervereladásokat, ahogy a felhőszolgáltatók magas teljesítménysűrűségű, skálázható és energiatakarékos szerverekbe fektetnek.

Lényeg a fogyasztás A piac kétharmadát továbbra is az x86-os szerverek uralják, amelyek a bevételek 65 százalékát adják. A UNIX-alapú kiszolgálók és a mainframe rendszerek hosszú idő után ismét 2,5 százalékos bővülésnek indulnak, aminek fokozott jelentőséget ad, 2010-ben az IBM, a Fujitsu, a HP és az Oracle is új termékeket mutatott be ebben a szegmensben. Az IDC elemzése azonban arra is felhívja a figyelmet, hogy piac működését alaposan felforgatják majd az ARM vagy Intel Atom processzorokkal dolgozó kiszolgálók. Az IDC már külön kategóriába sorolja azokat a nagy sűrűségű és energiatakarékos megoldásokat, amelyek kapcsán a vásárlók könnyen tesznek engedményeket a számítási kapacitás rovására.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.