A Gartner szerint közel 50 százalékkal több okosmobilt adtak el világszerte, mint egy évvel ezelőtt.
Az idei év első negyedévére vonatkozó globális eladási adatokat az IDC-től kölcsönöztünk, a második negyedvére vonatkozóan viszont most a Gartner adataiban fogunk egy kicsit megmerítkezni. Mindennek annyi pikantériája van, hogy az IDC szerint az okostelefonok már az első negyedévben megelőzték a hagyományos készülékeket, a Gartner szerint azonban ez csak a második negyedévben történt meg.

Győznek az okosok  Mindenesetre a Gartner becslése szerint a vizsgált időszakban 225 millió okostelefont adtak el a világ piacain, ami 46,5 százalékos növekedést jelent az egy évvel ezelőtti adatokhoz képest. Mindez a nem okos, azaz buta készülékek kárára történt, hiszen ezekből 21 százalékkal kevesebb fogyott, ami számban kifejezve 210 millió darabot jelent. Elsőre ellentmondásosnak tűnnek az adatok, hiszen annak ellenére van fejlődés, hogy a legfontosabb országokban már telítődtek piacok. A növekedést nem is ők, hanem az Ázsiai térség (74,1%), Latin-Amerika 55,7%), és Kelet-Európa (31,6%) produkálta, ami jól mutatja, hogy még mindig van lendület az iparágban. 

Az értékesített okostelefonok ranglistája gyártók szerint, 2013 második negyedév

Forrás: Gartner, a kép nagyítható

Az operációs rendszerek megoszlásáról nem is olyan régen emlékeztünk meg az IDC-nek köszönhetően, és ehhez képest a Gartner sem tud komoly meglepetést okozni. 2013 második negyedévében 177 millió androidos okostelefon talált gazdára, ami így 79 százalékos arányt (és az előző évhez képest 80 milliós növekedést) jelent a többiekhez képest. Az iOS a második 14,2 százalékos részesedéssel, ami ebben a negyedévben 31,8 millió (az IDC szerint ez 31,2 millió) iPhone értékesítésével jött össze. A harmadik hely a Windows Phone-é közel 7,5 millió eladott mobillal, őt BlackBerry követi a saját 6,1 milliójával, amivel az utóbbi két platform 3,3 és 2,7 százalékot hasít ki a piacból. 

A Samsungot senki sem tudja megszorítani  Ha a gyártók rangsorát szemezgetjük, akkor nagy meglepetésre nem számíthatunk: a Samsung vezet 71,3 millió eladott készülékkel, utána az Apple következik a már említett 31,8 millióval, a harmadik helyet pedig az LG őrzi a majdnem 11,5 milliós eladásával. Utána nagy nyomulás van a kínai gyártók részéről, mivel a Lenovo (10 millió) és a ZTE (9,6 millió) ott liheg a többiek sarkában. 

Összesített mobileladások a világpiacon, 2013 második negyedév

Forrás: Gartner, a kép nagyítható

Az összesített, tehát a feature (buta) telefonokat is felölelő ranglistát szintén a Samsung vezeti, és a 107,5 millió darab mobilból adódik, hogy a koreaiak még egy egészséges adagnyi (36 millió) hagyományos készüléket is eladtak az elmúlt negyedévben. Erre a listára már a Nokia is felkerült 61 millió darab mobillal, ami a tavalyi 83 millióhoz képest erős visszaesés, csak a Lumia mobilok jó eredményei (7,4 millió darab) javítanakaz összképen valamelyest. Az Apple immáron harmadjára emlegetett 31,8 milliója a harmadok helyre volt jó, őt követi az LG, a ZTE, a Huawei és a Lenovo. 

Az Android a világ ura 
Először kelendőbb az okostelefon, mint a buta
Újabb gyengére sikeredett negyedév a Nokiánál 

A Gartner elemzői szerint a negyedéves eredményeket nézve korrigálniuk kell az éves eladásokra vonatkozó becslésükön. A készülékek átlagárának csökkenése, valamint az Apple-től várható olcsó iPhone megjelenése miatt a vásárlók egyre nagyobb hányadban térnek át az smartphone-okra, így 2013-ban várhatóan 1,82 milliárd készüléket adnak el a gyártók.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.