A hírek szerint 1 milliárd dollárt hozhat a Facebook-játékokkal befutott Zynga számlájára a nyilvános részvénykibocsátás.
Ha hinni lehet az értesüléseknek, még a mai napon benyújtja tőzsdére lépési kérelmét a Zynga.

A közösségi oldalakon keresztül, böngészőből elérhető játékaival – például FarmVille, CityVille – negyedmilliárd felhasználót elérő cég így beáll azon gyorsan növekvő internetes vállalatok sorába, akik a mostani, felfokozott várakozásokat meglovagolva próbálnak további forrásokhoz jutni.

Igaz, a Zynga kicsit más alapokkal érkezik a parkettre, mint például a tőzsdén sikeresen nyitó LinkedIn. A játékkészítő ugyanis úgy keres rengeteg pénzt, hogy abból szép profit is marad nála.

Stabil alapok A tavaly 850 millió dolláros bevétellel zárult év után idén várhatóan ennek majdnem dupláját, 1,5 milliárdot fog keresni a cég, aminek körülbelül a harmada nettó profitként realizálódik. Ilyen számok mellett felmerül a kérdés, hogy egyáltalán miért van szükség a szigorúbb pénzügyi működést, rendszeres jelentési kötelezettséget is magával hozó nyilvános részvénykibocsátásra? Pénzügyi elemzők szerint erre valóban nincs égető szüksége a Zyngának, viszont így könnyebben, ráadásul külső forrásokból lehet kifizetni azokat a befektetőket, akik most már learatnák korai jó döntésük termését.

A 10 milliárd dolláros Zynga is a tőzsdére készül
Kidurran-e a közösségi lufi? [infografika]
A közösségi média a tőzsde új nyertese?

Az értesülések szerint a tőzsdére lépéstől 1 milliárd dollár körüli összeget vár a cég, de nem elképzelhetetlen, hogy ennél is magasabb árfolyamon értékesíthetik a kibocsátott részvénycsomagot. A Zynga értékét egyébként egy nem tőzsdei cégek részvényeinek adásvételét segítő oldal jelenleg 15,4 milliárdra becsli. Ezzel a számmal a vállalat a legnagyobb, tradicionális játékszoftvergyártó amerikai cégeket (Activision Blizzard, Electronic Arts) is maga mögé utasítja.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.