A hírek szerint 1 milliárd dollárt hozhat a Facebook-játékokkal befutott Zynga számlájára a nyilvános részvénykibocsátás.
Ha hinni lehet az értesüléseknek, még a mai napon benyújtja tőzsdére lépési kérelmét a Zynga.
A közösségi oldalakon keresztül, böngészőből elérhető játékaival – például FarmVille, CityVille – negyedmilliárd felhasználót elérő cég így beáll azon gyorsan növekvő internetes vállalatok sorába, akik a mostani, felfokozott várakozásokat meglovagolva próbálnak további forrásokhoz jutni.
Igaz, a Zynga kicsit más alapokkal érkezik a parkettre, mint például a tőzsdén
sikeresen nyitó LinkedIn. A játékkészítő ugyanis úgy keres rengeteg pénzt, hogy abból szép profit is marad nála.
Stabil alapok ■ A tavaly 850 millió dolláros bevétellel zárult év után idén várhatóan ennek majdnem dupláját, 1,5 milliárdot fog keresni a cég, aminek körülbelül a harmada nettó profitként realizálódik. Ilyen számok mellett felmerül a kérdés, hogy egyáltalán miért van szükség a szigorúbb pénzügyi működést, rendszeres jelentési kötelezettséget is magával hozó nyilvános részvénykibocsátásra? Pénzügyi elemzők szerint erre valóban nincs égető szüksége a Zyngának, viszont így könnyebben, ráadásul külső forrásokból lehet kifizetni azokat a befektetőket, akik most már learatnák korai jó döntésük termését.
Az értesülések szerint a tőzsdére lépéstől 1 milliárd dollár körüli összeget vár a cég, de nem elképzelhetetlen, hogy ennél is magasabb árfolyamon értékesíthetik a kibocsátott részvénycsomagot. A Zynga értékét egyébként egy nem tőzsdei cégek részvényeinek adásvételét segítő oldal jelenleg 15,4 milliárdra becsli. Ezzel a számmal a vállalat a legnagyobb, tradicionális játékszoftvergyártó amerikai cégeket (Activision Blizzard, Electronic Arts) is maga mögé utasítja.