Hivatalosan valószínűleg szerdán jelent be a Facebook néhány, az oldallal kapcsolatos változtatást. Ezek között van a célzott hirdetések finomítása a felhasználók más oldalakon mutatott tevékenysége alapján.

A Financial Times értesülései szerint a Facebook újabb változtatást eszközöl hirdetési gyakorlatában, a reklámozók legnagyobb örömére. A világ egyik legnépszerűbb közösségi oldala eddig is alkalmazta azt a hirdetés-elhelyezési technikát, ami a felhasználó viselkedéséhez igazítja a számára megjelenő hirdetéseket. Ennek lényege, hogy a felhasználó adatlapján található információk alapján a rendszer megpróbál releváns reklámokat adni. Hasonló elven működnek például a Google levelezőjében megjelenő hirdetések is.

Oszd meg, és uralkodj magadon | A változás abból áll, hogy nemsokára már nem kizárólag a Facebookon elérhető adatokkal fog dolgozni a rendszer, hanem azokat az információkat is figyelembe veszi, amikor egy másik oldal tartalmát ajánlja valaki ismerőseinek facebookos regisztrációján keresztül. Ilyenkor – azt feltételezvén, hogy az oldal tartalma tetszett az illetőnek – az adott weblap témái bekerülnek az érdeklődési körbe, így ezzel kapcsolatos reklámok is megjelennek majd a Facebookot böngészve.

Ahhoz, hogy ezekhez az adatokhoz hozzájusson a Facebook, a harmadik félnek el kell helyeznie az oldalán egy, a közösségi oldalhoz hasonló Tetszik (Like) gombot. Erre kattintva a felhasználó adatlapján ez bejegyzésként megjelenik, a kíváncsi ismerősök pedig megnézhetik, mi tetszett annyira.

A jognak asztalánál | A pénzügyi lap értesülései szerint a változásokat a szerdán kezdődő F8 konferencián fogják bejelenteni, amely a Facebook hagyományos éves rendezvénye. Mivel ez az új gyakorlat nem feltétlenül nyeri el a jogvédők tetszését, nem lehet csodálkozni azon, hogy a Facebook napokig hallgatásba burkolózott a bejelentéssel kapcsolatban, majd vasárnap megtört a jég, és a szóvivő néhány szóval próbálta hűteni a kedélyeket.

Minden, amit az F8-on bejelentünk azt célozza, hogy a fejlesztők és vállalatok egyre inkább közösségivé tudják tenni az internetet. Nem tervezünk és jelentünk be változásokat a reklámozási politikánkkal kapcsolatban – nyilatkozta a szóvivő.

Ennek ellenére a közösségi médiával behatóan foglalkozó Mashable is kész tényként találta a hírt. Hamarosan tehát eldől, hogy annyi más cég mellett a Facebook is beáll-e abba a sorba, ahol a netezési szokásainkat dokumentáló vállalatok állnak.

 

 

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.