Csak most került nyilvánosságra az információ, mely szerint a redmondi óriásvállalat három éve mindent megtett, hogy megvegye az akkor még csak "nagy reménység" kategóriába tartozó közösségi szolgáltatást.
Mark Zuckerberg 2007-ben, egy hosszabb tárgyalási sorozatot követően visszautasította Steve Ballmer ajánlatát a Facebook megvásárlására. Egy Párizsban tartott technológiai konferencián ezt a Microsoft egyik vezetője árulta el egy interjúban, ahol a vállalat közösségi oldallal ápolt kapcsolatáról kérdezték.

A királyé nem leszek Eric Lanman, a Microsoft vállalati stratégiával és felvásárlásokkal foglalkozó részlegének igazgatója szerint 2007-ben 15 milliárd dollárt kínáltak fel a Facebookért. A közösségi oldal értéke akkor még alulmúlta ezt az összeget, ám Lanman szerint már akkor látni lehetett, hogy jelentős növekedési potenciál rejtőzik benne.

A vezető szerint Ballmer személyesen is többször tiszteletét tette Mark Zuckerbergnél, aki épp akkoriban kezdett arról beszélni, hogy a Facebook értéke elérheti a tizenötmilliárdos határt. Ballmer onnantól kezdve több ajánlattal is megkörnyékezte a fiatal cégvezetőt, ám ő folyamatosan fenntartotta egyértelmű elutasító véleményt, így a tizenötmilliárdos próbálkozás után a Microsoft végül elállt az akvizíció tervétől, és stratégiát váltott.

Napok alatt 50 milliárd dollárra ugrott a Facebook értéke
A Facebook sorban eszi az országokat
Etsy: egy értelmes Facebook-felhasználás

Vétel helyett partnerség A Microsoft a kútba esett bevásárlási tervet követően 240 milliós Facebook-részvénycsomagot vásárolt, majd az azóta 50 milliárd dollár értékűre hízott közösségi szolgáltatás egyes elemeivel kapcsolatban partnerséget kötött a két fél. Idén októberben jelentették be például, hogy a Facebook keresője mögé Bing motor kerül, amelyet folyamatosan fejlesztenek a közösségi oldalon belüli hatékonyabb és részletesebb keresési funkciók eléréséért.

"Egyértelmű, hogy a Microsoft hatalmas lehetőséget szalasztott el" - véli a Gabriel Consulting Group elemzője, Dan Olds - "Azonban azt sem tudhatjuk biztosan, lehetett volna-e ilyen sikeres a Facebook, ha a Microsoft átveszi az irányítást."

Egy startup könnyű álmot ígér – altató nélkül!

Olyan fejpántot fejlesztenek, amely egy zűrös nap után segíti a szellemi feszültségek lekeverését és a gyors elalvást.
 
Minden törekvés ellenére jobb, ha megbarátkozunk azzal, hogy a nyomtatás velünk marad.

a melléklet támogatója a GLOBAL-UNION Kft., a Kyocera márka kizárólagos magyar disztribútora

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.