A futball után a brit távközlésben is üzletet szimatol Roman Abramovics. Az orosz milliárdos a napokban 70 millió fontért bevásárolta magát az olcsó nemzetközi hangszolgáltatást nyújtó Truphone-ba. A cég a pénz egy részét külföldi terjeszkedésre használja.
Roman Abramovics orosz milliárdos 70 millió fontért 23 százalékos részesedést szerzett egy brit fapados telefonszolgáltatóban, a Truphone-ban. Az olcsó VoIP-szolgáltatást nyújtó céget 300 millióra fontra értékelő üzlet Abramovics legnagyobb befektetése a brit piacon a Chelsea futballklub megvásárlása óta.

Megduplázza létszámát A Truphone tájékoztatása szerint a friss tőkét létszámnövelésre és további terjeszkedésre kívánják felhasználni. A cég a következő másfél évben felveendő 500 fővel lényegében megduplázza mostani foglalkoztatottainak a számát. Szolgáltatásaival egyebek mellett Hollandiában, Hongkongban, Németországban, Spanyolországban és Lengyelországban is meg kíván jelenni.
 
A Truphone alapvetően üzleti ügyfelekkel kínált olyan VoIP-szolgáltatást, melynek révén a cégek nemzetközi mobilhívásaikat roaming nélkül, helyi tarifákon bonyolíthatják le – jelenleg mintegy 400 ügyfele van a Truphone-nak.

A cél: egymilliós előfizető
Az üzlet kapcsán a Truphone vezérigazgatója, Steve Robertson azt nyilatkozta a Financial Timesnak, hogy Abramovicsot egy másik orosz befektetőjüknek, Alexander Abramovnak köszönhetik. Megjegyezte, hogy a befektetés révén számottevő növekedést terveznek, öt éven belül át akarják lépni az egymilliós felhasználszámot. Az Abramovics-féle tranzakcióval egyidejűleg egy másik – magát felfedni nem kívánó – befektető további 5 millió fonttal növelte a cég tőkéjét.

Telefonszámla helyett: ingyenes alternatívák kommunikációra
Lassan befellegzik az SMS-aranybányának

Rengeteg személyes adatot lophattak el francia kórházakból

A támadók szerint több 1,5 millió ember adatai vannak náluk, ennek felét pedig a híradások szerint már áruba is bocsátották.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.