Bár az egyéni felhasználókkal ellentétben a vállalatok jóval nehezebben mozdulnak egyik Windowsról a másikra, egy friss felmérés szerint a jövőre érkező változatra az eddigieknél gyorsabban váltanának.
Hirdetés
 
973 informatikai vezetőt kérdeztek meg az InformationWeek felmérésében arról, hogy terveznek-e átállni Windows 8-ra a vállalati gépeken a rendszer megjelenését követően. Ahhoz képest, hogy régebben mindenkire a "nem érdekelnek az új windowsok, az XP továbbra is marad" mentalitás volt jellemző, most a válaszadók 52 százaléka jelezte, hogy tervezi az átállást a 2012-ben érkező új rendszerre. Persze ez a "nagy akarás" némelyest kényszerből született.


Jöhet a Metro Azok közül, akik a felmérés során hajlamosnak mutatkoztak a váltásra, 5 százalék közvetlenül a megjelenést követően már telepíti is a Windows 8-at a felhasználói gépekre. 13 százalék egy éven belül tervezi az átállást, 19 százalék pedig a megjelenés után két éven belül cserélné le "elavult" operációs rendszerét.

24 százaléka
azoknak, akik Windows 8-ra váltanak, egyből minden céges gépre felrakja a rendszert.
Ha azt nézzük, a vállalatnál működő kliensgépekből mennyire kerül Windows 8, szintén megoszlanak a vélemények. A válaszadók 24 százaléka rigorózus módon az összes céges gépre egyszerre telepíti az új rendszert, főként az egységesítésre hivatkozva. 10 százalék válaszolt úgy, hogy azok a felhasználók kapnak Windows 8-at, akik igénylik, vagy akik munkájához szükségessé válik a csere. 34 százalék volt "szigorúan óvatos", szerintük a vállalati PC-k háromnegyedére kerül új rendszer, de lesznek olyan gépek és funkciók, amelyekkel egyelőre nem lesz megvalósítható az átállás.

10 éves a levakarhatatlan Windows XP
A netezőknek bejön a Windows 8 [infografika]
Windows 8: teszteltük a skizofrén szépséget

Ütött az óra A részletesebb, kifejtős kérdések megválaszolásakor persze már kibújt a szög a zsákból: a megkérdezettek 36 százaléka azért vált Windows 8-ra, mert tart a most használt XP-k támogatási időszakának lejártától. Ugyan a Microsoft már most igyekszik kampányolni az öregedő rendszer leváltásával kapcsolatban azt hirdetve, hogy már Windows 7-re is érdemes frissíteni, sokan kivárják majd 2014 áprilisát, ekkor szűnik meg ugyanis a Windows XP minden változatának hivatalos támogatása.

Az XP életciklusának vége mindenesetre a Windows 7 eladásokat is megnövelheti a felmérés és egyéb visszajelzések alapján, hiszen ne feledjük: a válaszadók 48 százaléka nem vágyik a Windows 8-ra. A legnagyobb aggodalom a kompatibilitással kapcsolatos, a legtöbben attól tartanak, hogy most használt alkalmazásaik egy része nem fut majd tökéletesen az új rendszeren, és persze a több hardverplatformra épülő, egymással csak érintőlegesen kompatibilis működési módról szóló híreket is aggasztónak találják. Ezek az informatikai döntéshozók - már ha egyáltalán a Microsoft rendszereinél maradnának - a Windows 7-et választhatják az XP támogatásának megszűnésekor.

Az égbe emelkedhet a mesterséges intelligencia költsége is

Hiába utazhat vámmentesen Amerikába a legtöbb félvezető, ha a csipeket tartalmazó termékekre ugyanúgy vámot kell fizetni. Az eszközök összeszerelése természetesen mérsékelné az új vámok hatását, de úgy meg az előállításuk lesz sokkal drágább – derül ki a Business Insider elemzéséből.
 
A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.