A január legelején elstartolt új processzorcsaládhoz kapcsolódó chipkészletekben majdnem egy hónappal később vették észre azt a hibát, ami miatt leállították a gyártást, és kicserélik a már forgalomban lévő eszközöket. A késői felismerés 700 millió dollárt húzhat ki az Intel kasszájából.
A problémát egy hibás tranzisztor okozza, amely a Sandy Bridge processzorcsaládot kiszolgáló, Cougar Point kódnevű H67 és P67 chipsetekben található, pontosabban az egyik SATA-vezérlőben. A megfelelőnél nagyobb áramot leadó alkatrész miatt a lassabb vezérlőre kapcsolt merevlemezek, SSD-k vagy optikai meghajtók idővel lelassulhatnak, vagy akár meg is hibásodhatnak.

Oops, I did it again
Az Intelnél viszonylag ritkák az ilyen nagyságrendű visszahívással járó hibák, az utolsó ilyen 1995-ben, az első generációs Pentium processzorokban találtak hibát. Akkor a vállalat 475 millió dollárja bánta a gyors csereakciót. A processzorgyártó mostani közleménye szerint a mostani kavarodás 2011 első negyedévében 300 millió, összesen pedig 700 millió dolláros pluszköltséget jelent.

Gyorsan módosították is az első negyedéves pénzügyi eredményekre vonatkozó előrejelzést, a 11,3-12,1 milliárd dolláros bevétel helyett már csak 11,1-11,9 milliárdot várnak az első három hónap végére, a költségek levonásával számolt profit pedig 64 százalékról 61 százalékra módosul.

Rekordnövekedést produkált az Intel
Intel: új processzorok mellé iTunes-rivális

Csak semmi pánik A közlemény szerint a visszahívás ügyében a vásárlók az eszköz közvetlen gyártójával vehetik fel a kapcsolatot (tehát az alaplap, vagy gyári konfiguráció esetén a PC gyártójával), akik értesíteni fogják őket a csere várható időpontjáról. A javított chipkészletek gyártása már megkezdődött, és előreláthatóan február végén kezdik szállítani a megfelelő alkatrészeket.

A hivatalos közlemény megnyugtatóan fogalmaz, az Intel szerint a cseréig nyugodtan használhatóak a hibás chipsetre épülő gépek is. Szakértők ehhez annyit tesznek hozzá, hogy mivel a lassabb (3 Gbps sebességű) SATA vezérlőt érinti a probléma, a legbiztonságosabb, ha addig csak a gyorsabb, 6 Gbps sebességű vezérlőre kötnek merevlemezeket vagy más háttértárat.

Eladó az óriási genetikai adatbázis, kérdés, ki lesz a vevő és mit kezd vele

A nálunk is ismert 23andMe csődjét követően a tudósok remélik, hogy az új tulajdonos is hozzáférést biztosít nekik a 15 millió korábbi ügyfél genetikai adataihoz. Mások inkább amiatt aggódnak, hogy ki mindenki érdeklődhet még az értékes adatkészlet iránt.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.