Teljesen új korszakot nyithat az elsősorban chipgyártóként ismert Intel történetében a ma bejelentett akvizíció. A biztonsági szoftverekkel foglalkozó McAfee hozzávetőleg 7,68 millárd dollárba került.

A két cég ma hozta nyilvánosságra azt a megállapodást, melynek értelmében az eddig jobbára a processzorgyártásban érdekelt Intel 7,68 milliárd dollárért megvásárolja a biztonsági szoftvereket fejlesztő McAfee-t. Az ügylet a részvényesek valamint a szokásos versenyjogi eljárás lefolytatása után válhat véglegessé.

Nagyhal akadt a hálóba | Bár nem ez volt az első, szoftveres érdekeltségű akvizíciója az Intelnek, a McAfee mérete és portfoliója miatt egyaránt vízválasztót képezhet a felvásárló vállalat történetében. A kiadott sajtóközlemény hangsúlyozza, hogy a biztonság szerves részévé vált a számítástechnikának, így természetszerű az Intel ilyen irányú bővülése.

Paul Otellini elnök-vezérigazgató szerint az internetelérésre képes eszközök robbanásszerű elterjedésével életünk egyre több eleme kerül online nyilvánosságra, így a számítástechnika eddigi alappillérei (az energiahatékony teljesítmény és az összekapcsolhatóság) mellé felsorakozott egy újabb, a biztonság. Ez a három dolog az, amit már minden számítástechnikai megoldástól elvárnak.

Nem mellesleg a McAfee vonzó növekedési számokkal rukkolt elő az utóbbi időben, így önmagában sem rossz dolog, ha az ebből származó profit az Intel kasszájába folyik. A tervek szerint a McAfee az Intel százszázalékos tulajdonában lévő leányvállalatként működik majd, és a Szoftver és Szolgáltatások Üzletágnak tartozik jelentési kötelezettséggel.

Dollármilliók helyett börtönévek járhatnak az oktatási chatbot fejlesztőjének

A korábban számos elismerést elnyerő AllHere megoldását az USA második legnagyobb oktatási körzete is bevezette. Nemrégiben azonban többek között csalással, hamisítással és a befektetők szándékos megtévesztésével vádolták meg a startup alapító-vezetőjét.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.