A Microsoft Windows üzletágának új vezetői szerint a vállalat legújabb asztali operációs rendszere időarányosan jobban fogy, mint annak idején a Windows 7.
Hirdetés
 
A Reuters beszámolója szerint szolidan, bár nem túl látványosan kezdődött a Windows 8 pályafutása. Az október 26-án kiadott operációs rendszer az első hónap végén 40 millió példányban kelt el, ami valamivel jobb eredménynek számít a három évvel ezelőttinéll: akkor az első 10 hétben 60 millió licencet értékesítettek az időközben piacvezetővé előlépett Windows 7 különféle kiadásaiból.

Eladások és adaptáció  A Microsoft Windows üzletágának pénzügyi és marketingvezetője nem részletezte, hogy a 40 milliós tétel mekkora részét adják az aránylag olcsó, 40 dollár körül hozzáférhető frissítések, illetve a Windows 8-cal telepített új számítógépek, amelyeknek árából nagyjából 70 dollárt tesz ki a teljes szoftvercsomag, és a saját márkás Surface táblagépek arányáról sem árult el részleteket.





Az értékesítések azért sem feleltethetők meg egy az egyben a felfelé váltó felhasználók számának, mert a PC-gyártók vállalati értékesítései egyelőre nem járnak együtt a szervezetek Windows 8-as migrációjával. A StatCounter statisztikája szerint jelenleg a világszerte működő másfél milliárd PC egy százalékán, vagyis nagyjából 15 millió gépen fut a Microsoft legújabb operációs rendszere.

Munkában az új menedzsment  A Windows 8 kezdeti eredményeit azon a befektetői konferencián vázolták, amelyen a Windows-részleg két vezetője, Tami Reller és Julie Larson-Green először jelent meg ebben a minőségében a nyilvánosság előtt. Az üzletágat évek óta irányító Steven Sinofsky meglepetésszerűen, két héttel a Windows 8 megjelenése után hagyta el a Microsoftot, állítólag a Microsoft egységeinek összehangolása, illetve a termékfejlesztési ciklusok integrációja és felgyorsítása miatt kialakult feszültség eredményeként.

A Microsoft saját boltokat nyitna Európában
Csillogó Terminátor: Dell Inspiron 5521 teszt
 

Az égbe emelkedhet a mesterséges intelligencia költsége is

Hiába utazhat vámmentesen Amerikába a legtöbb félvezető, ha a csipeket tartalmazó termékekre ugyanúgy vámot kell fizetni. Az eszközök összeszerelése természetesen mérsékelné az új vámok hatását, de úgy meg az előállításuk lesz sokkal drágább – derül ki a Business Insider elemzéséből.
 
A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.