Az Intel azt várja az Ultrabook kategóriától, hogy alternatívát nyújtson a MacBook Airrel szemben, és megakadályozza, hogy az Apple egyeduralkodóvá váljon a laptoppiacon.
Egy Ultrabook nem lehet vastagabb 0,8 inchnél, vagyis 2 centiméternél, nem lehet 1000 dollárnál drágább, 7 másodperc alatt be kell bootolnia, és Intel chipnek kell dolgoznia benne. Röviden ennyi: ha mindez teljesül, máris Ultrabookról beszélünk. Az Intelnél igyekeznek minél hamarabb kihozni az új, 22 nm-es Ivy Bridge chipeket, amelyek még erősebbé és takarékosabbá tehetik az új kategória gépeit.
300 millió dolláros injekció ■ Az első Ultrabookot az ASUS mutatta be UX21 néven. A gép az árát kivéve minden szempontból Ultrabook, ám valószínűleg éppen az ár lesz a legfontosabb az Apple elleni harcban. A többi gyártó is, így a HP és a Lenovo, akik ismertették már Ultrabook terveiket, ugyanezzel a problémával küzdenek. Márpedig gyorsan kell lépniük ebben a tekintetben, ha nem akarnak úgy járni, mint a táblagépek esetében. Ott ugyanis túl későn reagáltak a piac igényeire, és addigra az Apple iPad majdhogynem egyeduralkodóvá vált.
A legfrissebb hírek szerint az Intel 300 millió dollárt különített el a vonatkozó technológiai fejlesztésekre. A lépés azt mutatja, hogy a vállalatnál bíznak benne: sikerül az Ultrabookkal újra kategóriát teremteniük, és lemásolhatják a netbookok néhány évvel ezelőtti sikerét. Annyi azonban valószínű, hogy az Apple menetelése egy ideig még nem fog komoly ellenállásba ütközni, hiszen a kis számban szállított eszközök árát jövő április előtt nem lehetséges a kívánt szintre csökkenteni.