Az Intel azt várja az Ultrabook kategóriától, hogy alternatívát nyújtson a MacBook Airrel szemben, és megakadályozza, hogy az Apple egyeduralkodóvá váljon a laptoppiacon.
Egy Ultrabook nem lehet vastagabb 0,8 inchnél, vagyis 2 centiméternél, nem lehet 1000 dollárnál drágább, 7 másodperc alatt be kell bootolnia, és Intel chipnek kell dolgoznia benne. Röviden ennyi: ha mindez teljesül, máris Ultrabookról beszélünk. Az Intelnél igyekeznek minél hamarabb kihozni az új, 22 nm-es Ivy Bridge chipeket, amelyek még erősebbé és takarékosabbá tehetik az új kategória gépeit.

300 millió dolláros injekció
Az első Ultrabookot az ASUS mutatta be UX21 néven. A gép az árát kivéve minden szempontból Ultrabook, ám valószínűleg éppen az ár lesz a legfontosabb az Apple elleni harcban. A többi gyártó is, így a HP és a Lenovo, akik ismertették már Ultrabook terveiket, ugyanezzel a problémával küzdenek. Márpedig gyorsan kell lépniük ebben a tekintetben, ha nem akarnak úgy járni, mint a táblagépek esetében. Ott ugyanis túl későn reagáltak a piac igényeire, és addigra az Apple iPad majdhogynem egyeduralkodóvá vált.

Ultrabook: az Intel tabletverő notebookja
Az Apple meghódítja a PC-piacot is?

A legfrissebb hírek szerint az Intel 300 millió dollárt különített el a vonatkozó technológiai fejlesztésekre. A lépés azt mutatja, hogy a vállalatnál bíznak benne: sikerül az Ultrabookkal újra kategóriát teremteniük, és lemásolhatják a netbookok néhány évvel ezelőtti sikerét. Annyi azonban valószínű, hogy az Apple menetelése egy ideig még nem fog komoly ellenállásba ütközni, hiszen a kis számban szállított eszközök árát jövő április előtt nem lehetséges a kívánt szintre csökkenteni.

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.