A Sony Ericsson közzétette 2009. évi negyedik negyedéves eredményeit. Az eredmény finomodik, finomodik, de azért ami a végén kijött, az mégsem valami finom: 226,5 milliárd forintnak megfelelő éves veszteség.


Bert Nordberg elnök szerint a felfrissített portfolió, illetve a cég strukturális átalakításai jó hatással voltak az eredményekre. Az intézkedések hatásának érvényesülését azonban 2010 második félévében várják.

Az év utolsó három hónapjában a gyártó 14,6 millió darab mobilkészüléket értékesített. A bevételei az egy évvel korábbi 2.9 milliárd euróról 1,75 milliárdra csökkentek, ugyanakkor a 2008 év végi 187 millió dolláros vesztesége helyett a tavalyi év utolsó három hónapjában "csak" 167 millió eurót vesztettek.

A tavalyi év összesített eredménye szerint 836 millió euró, azaz 226,5 milliárd forintnyi a Sony Ericsson vesztesége. A cég becslései szerint mind utolsó negyedéves, mind a tavalyi éves iparági részesedésük 5 százalék körül van. 2010-re a mobilpiac szerény bővülését jósolják.
 

Csuklóból hozta a Turing-tesztet az OpenAI egyik modellje

Állítólag ez az első eset, hogy gyakorlati bizonyítékot szolgáltatnak egy gép sikeres Turing-tesztjére, bár az intelligencia megfejtéséhez ettől még nem jutottunk sokkal közelebb.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.