A Magyar Telekom és a Vodafone tavaly és tavaly előtt jogsértő módon reklámozta mobilinternet-hálózatát, ezért a GVH összesen 150 millió forintra bírságolta a két szolgáltatót.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) megállapította, hogy a Magyar Telekom és a Vodafone Magyarország a mobilinternet-hálózatokat népszerűsítő kereskedelmi kommunikációjában jogsértő összehasonlító reklámokat alkalmazott. A versenyhivatal ennek megfelelően 100 millió forintra büntette a Telekomot, míg a Vodafone-t 50 millió forintra bírságolta. Bár a két cég által elkövetett jogsértés hasonló, a bírságok összege azonban eltér, mert azok meghatározásánál a GVH elsősorban a reklámokra fordított kiadások mértékét vette figyelembe.

Véleményes adatok  A Magyar Telekom egy mobil adathálózatot népszerűsítő kampányában "a leggyorsabb mobil adathálózat" és a "leggyorsabb szélessávú mobil adathálózat" üzeneteket emelte ki, de az állítások alapjául szolgáló mérések csak a le- és a feltöltésre vonatkoztak, nem vizsgálták a böngészési sebességet, valamint a sikeresség arányát a le- és feltöltések, illetve a webes böngészés körében.

A Vodafone saját mobil adathálózatát nevezte a "leggyorsabb" és a "legjobb mobil adathálózatnak", és a GVH szerint a reklámszövegek a fogyasztókban azt a benyomást kelthették, hogy a Vodafone-nál érhető el a legnagyobb le- és feltöltési, illetve böngészési sebesség. A Vodafone a hálózatának teljesítményére vonatkozó felmérése nem reprezentálta a szolgáltatás szempontjából lefedettnek tekinthető teljes területet.

Újabb ügyet vizsgálnak  A GVH nem egész egy héttel ezelőtt közölte, hogy a Vodafone ellen egy másik eljárást is elindított, mivel az a gyanú szerint egy újabb keletű kampányában a fogyasztók megtévesztésére alkalmasak szlogeneket használ, és a hálózat minőségi különbségét sem tárgyilagosan mutatta be az egyes mobilszolgáltatók között. Az eljárás befejezésének határideje három hónap, amely kétszer két hónappal hosszabbítható meg.

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.