Magyar idő szerint este nyolckor kezdődik az Apple iPhone-nal kapcsolatos sajtótájékoztatója. Hogy mi jön pontosan, iPhone 5 vagy iPhone 4S (vagy esetleg mindkettő), az hamarosan kiderül: addig viszont itt egy gyors, képes összegzés az eddigiekről.
A következő generációs iPhone bejelentése előtt pár órával még az eddigieknél is nagyobb számban árasztották el a webet a "jól értesült", vagy épp "bennfentes" információk arról, miről is hullik le a lepel.

Mi már egy jó ideje felhagytunk a naponta felbukkanó újabb pletykák közlésével, miután egy helyre gyűjtöttük őket, azóta pedig kivárásra játszunk. Most tehát a Mashable és a Thinglink infografikájának magyarításával igyekszünk a last minute híresztelések helyett inkább egy gyors összefoglalót adni arról, mit is láthattunk eddig az Apple telefonos életútjából.

Négy plusz egy sznobofon A történet tulajdonképpen két évvel az első iPhone megjelenése előtt kezdődött, mégpedig a Motorola egyik készülékével. A Rokr E1-ben ugyanis az Apple segítségével megvalósult az iTunes-integráció, a készüléken akár 100 dalt is el lehetett tárolni az almás vállalat zeneáruházából letöltve - ez akkoriban bizony nagy szó volt, mint ahogy az 512 megabájtos bővítőkártya is királyi luxust jelentett.

A történet innentől ismerős: 2007 elején bejelentették, majd nyáron forgalmazni kezdték az első generációs iPhone-t, amelyet a negyedik változatig évente követett az újabb modell. A pár órán belül várható bejelentésig pedig lehet gondolkozni azon: ha valamelyik előző iPhone-nal rendelkezünk, cserélünk-e újra, ha pedig eddig nem szálltunk be az őrületbe, továbbra is kitartunk-e Androidos okostelefonunk (vagy épp átlagos "buta" készülékünk) mellett, vagy megadjuk magunkat a tech divatnak és rohanunk a boltba?


Október 4-én érkezik az új iPhone
Az összes iPhone 5 pletyka egyben [infografika]
Jogi össztűz alatt az Apple

CIO Hungary 2025: hogyan válhat veszélyessé egy félrenevelt MI?

Beszámolónk harmadik része a 16. CIO Hungary konferencia második napjáról, ahol a stresszes témák mellett a stresszcsökkentésről is sokat megtudhattunk.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.