Magyar idő szerint este nyolckor kezdődik az Apple iPhone-nal kapcsolatos sajtótájékoztatója. Hogy mi jön pontosan, iPhone 5 vagy iPhone 4S (vagy esetleg mindkettő), az hamarosan kiderül: addig viszont itt egy gyors, képes összegzés az eddigiekről.
A következő generációs iPhone bejelentése előtt pár órával még az eddigieknél is nagyobb számban árasztották el a webet a "jól értesült", vagy épp "bennfentes" információk arról, miről is hullik le a lepel.

Mi már egy jó ideje felhagytunk a naponta felbukkanó újabb pletykák közlésével, miután egy helyre gyűjtöttük őket, azóta pedig kivárásra játszunk. Most tehát a Mashable és a Thinglink infografikájának magyarításával igyekszünk a last minute híresztelések helyett inkább egy gyors összefoglalót adni arról, mit is láthattunk eddig az Apple telefonos életútjából.

Négy plusz egy sznobofon A történet tulajdonképpen két évvel az első iPhone megjelenése előtt kezdődött, mégpedig a Motorola egyik készülékével. A Rokr E1-ben ugyanis az Apple segítségével megvalósult az iTunes-integráció, a készüléken akár 100 dalt is el lehetett tárolni az almás vállalat zeneáruházából letöltve - ez akkoriban bizony nagy szó volt, mint ahogy az 512 megabájtos bővítőkártya is királyi luxust jelentett.

A történet innentől ismerős: 2007 elején bejelentették, majd nyáron forgalmazni kezdték az első generációs iPhone-t, amelyet a negyedik változatig évente követett az újabb modell. A pár órán belül várható bejelentésig pedig lehet gondolkozni azon: ha valamelyik előző iPhone-nal rendelkezünk, cserélünk-e újra, ha pedig eddig nem szálltunk be az őrületbe, továbbra is kitartunk-e Androidos okostelefonunk (vagy épp átlagos "buta" készülékünk) mellett, vagy megadjuk magunkat a tech divatnak és rohanunk a boltba?


Október 4-én érkezik az új iPhone
Az összes iPhone 5 pletyka egyben [infografika]
Jogi össztűz alatt az Apple

30 millió dollárral fognak hozzá a milliárdosok kitakarításához a közösségi médiából

Technológiai vezetők mellett még egy korai Facebook-befektető is támogatja a Free Our Feeds kezdeményezést, ami a nyílt forráskódú AT-protokoll segítségével számolná fel a Musk- vagy Zuckerberg-szerű üzletemberek koncentrált ellenőrzését az online közösségi tér fölött.
 
Egy cég legacy rendszerei, fejlődési tervei mellett a belső kompetenciái és a beruházási készsége is befolyásolják, hogy milyen SD-WAN modellt érdemes választania.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.