Az iroda megnyitó kapcsán Tomas Volek, az Accenture Advanced Technology Center regionális vezetője elmondta, hogy az új egység létrejöttét a technológiai és a digitális szolgáltatások iránti kereslet növekedése indokolta.
Főleg friss diplomásokat keresnek
A stratégiai és üzleti tanácsadással, digitális megoldásokkal és outsourcinggal foglalkozó Accenture már negyedszázada van jelen Magyarországon, az új budapesti iroda, ahol jelenleg már 150-en dolgoznak, a cég második telephelye nálunk. A régiós vezető külön kihangsúlyozta, hogy az anyavállalat elvárása szerint 2025-ig el kell érni, hogy nemzetközi szinten a cégen belül 50-50 százalék legyen a férfi és a női munkavállalók aránya, így erre a hazai munkaerő felvételnél is figyelni fognak.
Az Accenture magyarországi csapatában jelenleg közel 350-en dolgoznak olyan projekteken, amelyek elsősorban hazai és európai ügyfeleket szolgálnak ki, de dolgoznak észak-amerikai megrendelésre is.
Az első budapesti irodában az Accenture Digital Industry X.0 csapata működik ipariinternet-megoldásokkal foglalkoznak. Vezetője Komjád István kiemelte, az új csapatba főként friss diplomásokat keresnek, és mindenképpen olyanokat, akik nemzetközi szinten is megállják a helyüket.
Nem kell félni a mesterséges intelligenciától
A januártól működő másik fővárosi irodába költözött a nagyvállalat legújabb Advanced Technology Centere, amely a legfrissebb technológiákon (mesterséges intelligencia-AI, virtuális valóság-VR, robotizáció stb.) alapuló szolgáltatásokat nyújt az ügyfeleknek. Ilyen központból 50 működik a nemzetközi társaságon belül, eddig mintegy 318 ezer szakemberrel.
Az eseményen szó esett arról is, hogy az új technológiák mennyire alakítják át a jövő munkahelyeit. Ennek kapcsán beidézték Ellyn Shookot, az Accenture HR-igazgatóját, aki a davosi világgazdasági fórumon egy kerekasztal beszélgetésen számolt be a cég ezzel kapcsolatos legfrissebb kutatásáról. Ez nem kevesebbet állít, mint hogy a mesterséges intelligencia iránti elköteleződés öt év alatt úgy növelné 38 százalékkal a cégek bevételeit, hogy közben még további 10 százalékkal emelné is a foglalkoztatottságot. Vagyis az Accenture elemzői nem osztják azt a közkeletű vélekedést, miszerint a robotizáció, automatizáció elveszi az emberek munkáját, sokkal inkább átalakítja és számos új szakmát teremt.
A vezetők feladata, hogy időben felkészítsék az alkalmazottakat az intelligens technológiákkal való együttműködésre. A tanulmányban megkérdezett 1200 felsővezető 72 százaléka szerint az intelligens technológiák kulcsfontosságúak lesznek a vállalkozások piaci megítélésében, és 61 százalékuk gondolja azt, hogy a következő három évben nőni fog az AI-n alapuló munkakörök aránya. A kutatásba bevont 14 ezer alkalmazott több mint kétharmada mondta azt, hogy fontos elsajátítani az intelligens gépekkel való munkavégzéshez szükséges képességeket.
A tanulmány ugyanakkor arra is rámutat, hogy ma még nincs meg az összhang a munkavállalók hozzáállása és a munkaadóknak a dolgozók felkészítésére tett erőfeszítései között. A felsővezetők több mint fele tartja fontosnak az ember és a gép közötti együttműködést, de csak a 3 százalékuk nyilatkozott úgy, hogy cégük a következő években jelentősen megnövelné az alkalmazottak átképzésére fordítandó invesztíciót. Mindeközben az Accenture HR-igazgatója szerint a dolgozók viszont már alig várják, hogy együttműködjenek az AI-val.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak