Kijelzőből sosem elég, minden más viszont csak zavarja a felhasználót: a következő generációs Samsung okostelefonok gyakorlatilag mindent száműznek az előlapról.

Természetesen ennyivel a megjelenés előtt – a Samsung Galaxy S8 várhatóan a tél végén, a tavasz elején fog bemutatkozni – még semmit sem lehet biztosra tudni, és a dél-koreai vállalat sem kíván sem cáfolni, sem megerősíteni egyetlen hírmorzsát sem. Vagyis a legfrissebb értesüléseket sem lehet készpénznek venni, mégis, jól értesült információforrások szerint a következő generációs Samsung okostelefonok radikálisan meg fognak újulni.

Egy képernyő mind felett

A dél-koreai The Investor számolt be arról az iMiD 2016 kijelzőkiállítást követően, hogy 2017-re igazán középpontba kerül az érintőképernyő. A múlt héten tartott szöuli konferencián a Samsung egyik mérnöke, Park Von-szang (Park Won-sang) kottyintotta el a vállalat erre vonatkozó terveit. A mérnök szerint az S8-as frontoldali paneljének több mint 90 százalékát az érintésérzékeny kijelző fogja elfoglalni.

Ez az arány évről évre magasabbra kúszik fel az okostelefonok átlagát tekintve. A gyártók folyamatosan száműzik az egyéb vezérlőeszközöket és érzékelőket a hátlapra és a készülékek oldalára, ezáltal egyre több és több helyet nyernek a képernyőnek. Jelenleg ott tart a mobilipar, hogy az átlagos okostelefon frontpanelének 80 százalékát teszi ki a kijelző. Ehhez képest még tíz százalékos növekedés nagyon soknak számít, igaz, azt egyelőre nem tudni, hogy vajon a hajlított/lekerített éleket beleszámolták-e ebbe.

Nincs megállás

Ráadásul ez az ugrás még mindig nem fog akkorát szólni, mint amekkora a Samsung középtávú terveiben szerepel. A dél-koreai vállalat azon dolgozik, hogy ezt az arányt egészen 99 százalékra tornázza fel, vagyis pár éven belül a teljes frontpanel csak képernyőből fog állni. A trendet egyébként nem diktálja, csak követi a Samsung, hiszen a Xiaomi Mi Mix modellje már szinte meg is valósította ezt az arányt: az előlap legaljába zsúfolt minden, onnan egyelőre nem eltávolítható eszközt (például a frontkamerát), hogy a készülék előlapjának minden egyes egyéb négyzetmilliméterét a kijelző boríthassa.

Azzal viszont, hogy a Samsung is beáll a sorba – és kénytelen, hiszen az okostelefonok külsejének változtatásában egyébként egészen minimális maradt a mozgástér -, várható, hogy a többi gyártó szintén elmozdul ebbe az irányba. Kíváncsiak vagyunk arra, hogy mikor kerül be majd az előlapi kamera is az érintésérzékeny kijelző alá, és milyen módszerrel tudják majd megoldani a kijelző átlátszóságát szelfi-fényképező és videobeszélgetés üzemmódban.

Szerves fénykibocsátó diódával és keretek nélkül

A The Investor a fentieken túl tudomást szerzett néhány egyéb, szintén a Samsung Galaxy S8-at érintő spekulációról is. Eszerint OLED kijelzőt kap a telefon, ami kiváló kontrasztarányt, alacsony fogyasztást és vékony kialakítást jelent. Emellett szakít a keretekkel, ez nyilván szükséges a fent említett 90 százalékos arány eléréséhez. Ahogy a Home gomb elhagyása és az ujjlenyomat-azonosító érintőkijelző alá űzése is.

Mobilitás

A testkamerák felvételei alapján készítene rendőrségi jelentéseket az MI

Pontosabban a Draft One nevű MI-alkalmazás fejlesztője, aki szerint jó ötlet rábízni az ilyesmit a totál megbízhatatlan mesterséges intelligenciára.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.