Szerencsére nem úgy, ahogy a Note 7: óriási felbontású kijelző, és minden korábbinál fejlettebb mesterséges intelligencia debütál majd benne.

A mesterséges intelligenciával foglalkozó Viv Labs nevű startup felvásárlását követően a Viv névre keresztelt MI lecserélheti a Samsung S Voice-át a következő generációs Galaxy okostelefonokban. A kaliforniai cégnek az a Dag Kittlaus volt a társalapítója, aki a Siri létrehozásában is részt vett. A startup azt a célt tűzte ki maga elé, hogy még az Apple mesterséges intelligenciájánál is jobbat alkosson; a dél-koreai felvásárlás pedig segíthet elérni ezt a célt.

Hivatalosan nem erősítette meg a Samsung a Weibóról származó értesüléseket, ahol egyébként hardveres fejlődésről is szó esett. Állítólag két változat jön majd a Galaxy S8-ból: egy 5,1 és egy 5,5 inches képátlóval bíró modell közül választhatnak majd a vásárlók. Előbbi 2k-s felbontású AMOLED kijelzővel rendelkezik, a nagyobb viszont már 4k-s display-t kap.

Hatalmas arc- és pénzvesztés

Szüksége is van ezekre a vevői érdeklődést felkorbácsoló hírekre a Samsungnak, mert minden idők legnagyobb mobiltelefonos blamázsát készül éppen megélni a vállalat. Harmadával csökkentette profitvárakozását – míg korábban 7 milliárd dollárosra becsülte a harmadik negyedéves nyereségét, ezt a Note 7-esek heveskedő akkumulátorai miatt 4,7 milliárd dollárra kellett mérsékelnie. Ezzel az IT-történelemben ez a fiaskó lett az egyik legdrágább termékbiztonsági incidens.

Mindez azonban csak a jéghegy csúcsa, hiszen ez az egyszeri esemény sokáig éreztetheti még hatását. A megrendült vásárlói bizalmat nem lehet sem olcsón, sem gyorsan helyreállítani, ráadásul a kiélezett versenyhelyzetben a rivális gyártók azonnal benyomulnak a frissen támadt piaci résbe (a Huawei például szinte azonnal be is számolt legújabb, óriásképernyős telefonjairól).

„Valószínűleg a negyedik negyedéves profitra is hatása lesz [a történteknek], de már nem annyira, mint a harmadik negyedévben. Úgy vélem, az utolsó negyedéves profit 7 milliárd dollár körül alakul majd” – nyilatkozta Park Jung-hoon, a Samsung egyik részvényeseként számon tartott HDC Asset Management egyik alapkezelője.

A vállalat részvényei 0,7 százalékos csökkenéssel zárták a tegnap napot a szöuli tőzsdén, ám erre még a profitvárakozások csökkentése előtt került sor. A mai nap végén már jobban látszik, hogy vajon beárazta-e ezt a piac, vagy nem számított ekkora visszaesésre – utóbbi esetben további pár százalékot csökkenhet a Samsung papír szerinti értéke. Ezen a héten egyébként már tíz százalékos mínuszt produkált a papír, így valószínűleg közel a gödör alja.

Mobilitás

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.