A Motorola továbbra is alacsony árakkal, színes hátlapokkal dolgozik.

Az X széria volt hosszú idő után az első olyan próbálkozás a Motorolától, ami karaktert adott a cégnek és a mobiljainak. A 2013-ban indult sorozat fejlődését az sem zökkentette ki, hogy időközben a Google-tól a Lenovóhoz került át a Mobility részleg, ezért is juthattunk el a készülék harmadik, 2015-ös kiadásáig.

Harmadik generációs X-ek

A hazai vásárlók számára kissé nehezen hozzáférhető, de annál érdekesebb és nem utolsó sorban visszafogott árú Moto X idei kiadása két verziót is kapott. Az X Style képviseli a csúcskategóriát, az X Play pedig annak kissé visszafogottabb és ezzel párhuzamosan olcsóbb lenyomata. A dizájnhoz nem nagyon nyúlt hozzá a Motorola, és a teljesen egyedinek számító Moto Maker is megmaradt, így csak egyes kulcs összetevők változtak.

Az X Style esetében a kijelző 5,2-ről 5,7 colosra nőtt, amivel belekacsintott a phablet kategóriába. A QHD felbontású panel alatt a Snapdragon 808-as chipsete dolgozik, amit 3 GB RAM, illetve 16/32/64 GB-os (microSD-vel bővíthető) tárhely opciók egészítenek ki. A Motorola a bemutató alatt is éreztette, hogy a kamerát rendkívül fontosnak tartja, ami nem meglepő, mivel a felhasználók is ezt tartják a mobilok egyik legfontosabb komponensének.

A hátlapra ezért egy 21 megapixeles, F2.0-értékű, egy speciális vakuval ellátott objektív került, ami képes 4K felbontású, HDR mozgóképek rögzítésére is. Az előlapi kamera 5 megapixeles, 87 fokos, széles látószögű és még vakut is kapott a még jobban megvilágított selfie felvételekhez. A Moto X Style-t egy 3000 mAh-s akku táplálja, aminek a feltöltéséhez jár egy úgynevezett TurboCharger – ez kevesebb mint 15 perc alatt 34 százalékosra képes feltölteni az akkut.

A korábban említett variálhatóság, a színes, fából, bőrből készült hátlapok lehetősége megmarad, azaz a vásárlók olyan összeállításban készítik el, ahogy szeretnék. A forgalmazás szeptemberben indul meg, a felsorolt kontinensek között ott van Európa is, de a magyar piac sorsa egyelőre kérdéses. Ahogy a vételár is, mivel a Motorola csak annyit érzékeltetett, hogy a hasonló tudású készülékeknél 200-300 dollárral lesz olcsóbb, vagyis egy 400 dollár (110 ezer Ft) körüli árra lehet számítani.

(Ne) játssz a G-vel!

Az X Play kisebb, némileg gyengébb és olcsóbb is lesz a nagy testvérnél: 5,5 colos, fullHD kijelző, Snapdragon 615 SoC, 2 GB RAM, 16, illetve 32 gigabájtos tárhely (microSD lehetőséggel). A kamera itt is 21 megapixeles, de csak 1080p videóval, az előlapi kamera nem kapott vakut, viszont egy sokkal erősebb akkumulátort (3630 mAh) és alacsonyabb árat (300 USD) jegyezhetünk fel vele kapcsolatban.

Végül a Motorola legolcsóbb, G sorozata is új mobilt kapott – címszavakban: 5 colos, 720p kijelző, 2 GB RAM/16 GB ROM, 1 GB/8GB, Snapdragon 410, LTE, 13/5 megapixeles kamera, 2070 mAh akku, vízálló kivitel, 60 ezer forinttól induló vételár. 

Konzumer tech

Lehet, hogy éppen most tesszük tönkre a Föld mágneses mezejét

A műholdcsordákat tenyésztő űrvállalkozók eddig is sikeresen kiakasztották néhány tudományterület képviselőit, de úgy tűnik, hogy a sornak még messze nincs vége.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.