A Samsung új phabletje augusztus közepétől lesz előrendelhető. Ingyen GEAR VR szemüveggel teszik vonzóbbá az előrendelést.

Szép, okos, – és nagyon drága: túlvagyunk a világbemutatón, de Magyarországon csak szeptember elejétől vásárolható meg a Samsung legújabb nagyképernyős phablet kategóriájú okostelefonja. A Galaxy Note7 a szolgáltatók kínálatába is belekerül.

Nem lesz olcsó

A Samsung mindent bevet, hogy megtolja a készüléket. A szeptemberi megjelenést két héttel megelőzően, augusztus 16-tól előrendelési akciót is indít a hazai értékesítési csatornáin. Az akcióba a Samsung Experience Store mellett bevontak két szolgáltatót, a Magyar Telekomot és a Telenor, de mellettük az Euronics-ban, a Media Marktban, az Extreme Digitalban, az Auchanban, a Mall és az eMag online boltjában is megrendelhető a készülék. (A Telenor ezt megfejelte azzal, hogy már augusztus 2-tól  lehet jelezni – tényleges elkötelezettség nélkül – a vásárlási szándékot.)

Az előrendelők nem a borsos árból kapnak kedvezményt, hanem a hivatalos bevezetés előtt három nappal már megkapják a készüléküket, és kapnak hozzá egy Gear VR headsetet is. A headset a legújabb modell lesz, de használható a tavaly megjelent Galaxy S készülékekkel is. A készülékhez egyébként az Oculus rendszerű VR szemüveg és az új körpanorámás Gear VR 360 is használható.

A világpremierrel egyidőben tartott budapesti bemutatón a Bitport kérdésére a készülék bevezető árát is elárulták a Samsung hazai szakemberei. A Galaxy Note7 kártyafüggetlen változatban 290 ezer forintba kerül, a szolgáltatói kínálatban ettől lefelé térnek el az árak. Európában és így Magyarországon is a dél-koreai gyártó által tervezett négyféle szín közül a fekete, az ezüst és a kék változat lesz kapható.

A Samsung szerint ez megy a piacon

Mint már korábban beszámoltunk róla, az okostelefont és a táblagépet ötvöző phablet számos új funkcióval kerül a piacra. A New York-i bemutatón a Samsung mobil üzletágát vezető DJ Koh kiemelte, hogy az okostelefon-piacon a nagyobb képernyőjű eszközök iránt nő a legyorsabban az igény. Ennek megfelelően a Galaxy Note7 5,7 colos QHD AMOLED kijelzőt kapott, amely ráadásul HDR-kompatibilis.

A készülék biztonságát azzal erősítették meg, hogy az eddigi használt ujjlenyomat-olvasó mellé írisz-szkenner funkciót is építettek a gépbe.  A különböző azonosítási mechanizmusok felváltva alkalmazhatók attól függően, hogy a felhasználók hogyan, hol és mire használják a készüléküket. Az íriszes megoldás például még biztonságosabbá teheti a mobilról történő vásárlásokat. A személyes adatok tárolására a Secure Folder funkcióval lehet létrehozni biztonságos mappát.

Fordítógépként is funkcionál az S Pen

A Galaxy Note7 a korábbi típusokénál még vékonyabb és érzékenyebb S Pent kapott, amivel akár idegen nyelvű szövegeket is tudunk fordíttatni. A digitális tollal a kijelzőre a képernyőzár feloldása nélkül a Screen off memo segítségével jegyezhetünk fel különféle emlékeztetőket, amiket az Always On alkalmazás rögzít.

A belső memória mérete 64 GB, ami 256 GB-ig bővíthető. A fejlesztők gondoltak az okostelefonok eddigi leggyengébb pontjára az akkumulátorra is. A készülék 3500 mAh-s akkut kapott, ehhez van egy USB Type-C port is a gyorstöltéshez, de tölthető vezeték nélküli töltővel is.

Mobilitás

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.