Hackerek bénították meg a Sony Pictures munkaállomásait, több Twitter fiókot is feltörtek.

A beszámolók és kiszivárgó fotók szerint hackerek támadták meg a Sony Pictures számítógépeit. A dolgozók képtelenek hozzáférni az adataikhoz, a monitorokon több sornyi fenyegető szöveg mellett egy csontváz képe is megjelent. Mivel a gépek használhatatlanok, a netet sem érik el a segítségükkel, az embereket hazaküldték. A Sony nyomoz.

Bénító támadás

A Reddit egyik bejegyzésében feltűnt kép és a helyzet valódiságát azóta több, a Sony-nál dolgozó alkalmazott is megerősítette, és az is valósnak tűnik, hogy teljesen lebénult a belső kommunikáció, egyik gép sem használható. Belsős források azt állítják, hogy valószínűleg egy központi szervert érte a támadás, jelenleg onnan érik el és blokkolják a cég számítógépeit.

A monitorokon megjelenő szöveg szerint az akció a #GOP hacker csoportnak róható fel, akik komoly fenyegetéseket fogalmaznak meg. „Már figyelmeztettünk benneteket, ez csak a kezdet. Addig folytatjuk, amíg nem teljesítitek a kéréseinket. Az összes belsős információtokat megszereztük, köztük a legértékesebb titkaitokat is. Ha a lenti időpontig nem engedelmeskedtek, az összes adatot közzétesszük.”

A Variety úgy tudja, hogy az alkalmazottakat az összes gép kikapcsolására kérték, sőt, az is körbement utasításként, hogy az épületben található mobilokkal ne csatlakozzanak a WiFi hálózathoz. Valószínűleg súlyos problémáról lehet szó, mivel a vezetőség szerint minimum napba, de lehet, hogy 3 hétbe is beletelhet, mire képesek lesznek kezelni a helyzetet.

A Sony nem kommentál

Egyelőre közvetlenül semmi sem bizonyítja, hogy valóban érzékeny adatok kerülhettek ki, az azonban árulkodó, hogy bizonyos Sony Pictures-höz kapcsolható Twitter fiókokon a szóban forgó a kép jelent meg. A tweeteket azóta törölték, a Sony Pictrures pedig egyelőre annyi információval szolgált az esetről, hogy „Egy IT ügyben nyomozunk.”

Biztonság

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.