Mentorprogramot, PR szolgáltatást és nemzetközi bemutatkozási lehetőséget kínál a kezdő vállalkozásoknak egy hazai kiírású verseny.

Jó ötletek vannak, de egyre kevesebb a befektetésre érdemes kész cég Magyarországon – így sommázta véleményét Erdei Sándor, a DBH Group alapító-vezérigazgatója azon a tájékoztatón, ahol a társaság és a Lewis PR cég közös startupos kezdeményezését jelentették be.  Erdei szerint ma már lehet, hogy nem is maga a tőke hiányzik az ígéretes kezdő vállalkozások piacáról, hanem elsősorban a megfelelő üzleti inkubáció. 

Kevesebb mint kétharmad az ötéves túlélő

Az induláshoz szükséges háttértudás megszerzését célozza a most elindított Seed Star Battle verseny, amelynek nyereményei között egymillió forint értékű mentorprogram, PR szolgáltatás és egy Prágában rendezendő régiós startup workshopon való bemutatkozási lehetőség is szerepel, ahol a nyertesek nemzetközi szakértőkkel és befektetőkkel találkozhatnak.

A versenyt azért hirdettékk meg,  hogy lehetőséget teremtsenek a kezdő vállalkozóknak annak felmérésére, mennyire versenyképesek a piacon, és miben kell még fejlődniük, hogy egy valóban sikeres vállalkozás tulajdonosai legyenek – emelte ki Erdei Sándor, aki szerint nemzetközi felmérések alapján a versenyeken induló startupok közel 60 százaléka marad fenn a következő öt évben, egy részüket fel is vásárolják.

A kezdeményezés másik szereplője, a Lewis PR magyarországi vezetője, Zorigt Batjin hangsúlyozta, hogy mind a termékek fejlesztéséhez és piacra viteléhez, mind az esetleges a későbbi tőkebevonáshoz szükség van a megfelelő kommunikációra is. Itt abban próbálnak segítséget nyújtani, hogy felmérjék az adott termék szempontjából a releváns kommunikációs csatornákat,  kiválasszák a megfelelő üzeneteket, megteremtsék a tartalmi és az arculati anyagok összhangját, hogy már akkor egy komoly vállalat benyomását kelthesse a startup, amikor még talán cégbejegyzéssel sem rendelkezik.

Pályázni április közepéig lehet

A versenyre április 17-ig várják a 2 évnél nem régebbi, legalább 51 százalékban magyar tulajdonban lévő innovatív vállalkozások jelentkezését. Az indulóknál egyaránt vizsgálják az ötlet eredetiségét, a piacra jutási potenciált, a célcsoport felvevőképességét, az üzleti modell helytállóságát, a csapat kockázatkezelését és a könyvelési tételek átgondoltságát is.

A bejelentés követő  kerekasztal-beszélgetésen Korányi László, a Nemzeti Innovációs Hivatal volt elnökhelyettese,  a verseny egyik zsűritagja elmondta: a hazai startup ökoszisztéma további fejlődéséhez fontos elősegíteni a magyar csapatok rendszeres kijutását nemzetközi megmérettetésekre és workshopokra a további példák és gyakorlatok megismerése érdekében.

A DBH Group a Jeremie uniós kockázati tőkealap 1-es programjának résztvevőjeként eddig tíz technológiaintenzív vállalkozásba fektetett be. Ezt a forrást lényegében elköltötték, most egy regionális alap létrehozatalán gondolkodnak – hangzott el a tájékoztatón.

A DBH SeedStar inkubátor a DBH Group részeként a startupok számára fizikai infrastruktúrát és üzleti szolgáltatásokat nyújt a pénzügy, a számvitel, az üzleti adminisztráció, az informatikai szolgáltatások és a projektmenedzsment területén. Erdei Sándor szerint az inkubáció során nyújtott támogatásuk fejében 8-10 százalékos tulajdonrészre tartanak igényt. A cégcsoport egyébként külföldi kapcsolatai révén, ami Hollandiától kezdve Közép-és Kelet Európán át Azerbajdzsánig terjed, a nemzetközi piacra lépési lehetőségét is felkínálja a kezdő vállalkozások számára.
 

Piaci hírek

Van az a pénz... Kivették a kínai App Store-ból a WhatsAppot és Threadset

Peking szerint a Meta két mobil appja nemzetbiztonsági aggályokat vet fel.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.