Ha csak annyival kezdődne a cikkünk, hogy egy új iPhone-tok van készülőben, akkor teljesen jogosan kattintana el a kedves olvasó, amit valószínűleg még akkor is megtenne, ha közölnénk, hogy a termék közösségi finanszírozással fog megvalósulni. Szerencsére a Moscase esetében annyival tudjuk növelni az izgalmat, hogy teljes mértékben magyar szakemberek fejlesztéséről van szó és még az is emeli a projekt fényét, hogy egyedi elgondolásról van szó.
Fitnesz alapú érzékelés
A Moscase jó érzékkel az összes mostanában trendi tech témát magába foglalja: szenzorok, viselhető technológia, iPhone, fitnesz, egészség, alkalmazás és a közösség ereje. Ez a csomag így együtt arra hivatott, hogy a viselőjének hasznos információkat szolgáltasson a testéről, az egészségéről, amit háromféle szenzor tesz lehetővé.
Az optikai érzékelő talán a legkevésbé különleges: a pulzus mérésével, vagy a véroxigén szint megállapításával más eszközöknél már találkozhattunk. A tok emellett tartalmaz egy infrás testhőmérséklet mérőt (praktikusan lázmérőt), ami nem csak az emberi test, hanem bármilyen egyéb felület hőmérsékletét meg tudja állapítani 0 és 100 fok között. Az impedancia szenzor viszont már egy olyan elem, amivel nem nagyon találkozhattunk eddig mobil eszközökben. Ez az érzékelő apró elektromágneses impulzusok küldésével, azaz a biorezonancia elvén ad információt a stressz szintről, vagy a felhasználó testzsír-százalékáról.
A Moscase fizikai hozzávalói mellett legalább ennyire fontos a dolog szoftveres része, ami természetesen ebben az esetben is egy alkalmazást jelent. Az app rögzíti és rendszerezi az érzékelők által szolgáltatott adatot, de arra is képes, hogy egyéb fitnesz alkalmazásokból, vagy akár az Apple Health Appből átemelje az adatokat. Noha a készítők nem orvosi eszköznek szánják a tokot és az ahhoz járó applikációt, a jövőre nézve sok lehetőséget rejt, aminek kidolgozásához Dr. Bedros J. Róbert, a Szent Imre Kórház főigazgatója nyújt segítséget a csapatnak.
Aktív és passzív (zöld) hátlapok
Az iPhone 6, illetve iPhone 6 Plushoz tervezett tok másik vetülete a moduláris, adott célokhoz rendelhető hátlapok, ami leginkább a Google Project Ara moduláris mobiljához hasonlít. A most még csak koncepció szintjén létező hátlapok vagy a mobil már meglévő képességeit egészítik ki (plusz akku, külső hangszóró), vagy teljesen új funkciókkal (alkohol szonda, napkollektor, e-ink panel) ruházza fel.
Az Egyesült Államokra céloznak
Telefonon sikerült elérnünk Koren Balázst, a projekt CTO-ját, aki elmondta, hogy 9 hónapja dolgoznak a terméken, és a Kickstarter kampány elsődleges célja annak kiderítése, hogy van-e igény egyáltalán egy ilyen jellegű termékre. A cél egyértelműen az USA meghódítása, a gyártást azonban igyekeznek Magyarországon tartani. A Moscase projekt egyelőre nem kapott kockázati tőkét, így eddig a Balogh Ákos (CEO) és a vezetőség többi tagjának kapcsolatrendszerét felhasználva jutottak pénzhez.
A frissen elindított kampánynak 32 napja van ahhoz, hogy begyűjtse a megcélzott 150 ezer dollárt, amivel beindulhat a termék béta tesztelése, véglegesítése, majd gyártása ez év októberi szállítással. A támogató csomagok alapvetően abban különböznek, hogy aktív, vagy passzív-e a tok, ennek megfelelően 150 és 200 dollár körüli ártól lehet rendelni a Moscase-ből.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak