Ha valamihez nagy bátorság kell a jelenlegi piaci körülmények között, akkor az egy azonnali üzenetküldő alkalmazás fejlesztése. A verseny hatalmas, az ismert nevek mellett megszámlálhatatlan feltörekvő chat app küzd a felhasználók kegyeiért, de a Wire a nehéz körülmények ellenére is sikerrel veheti fel a versenyt a többiekkel.
Ugyanaz másként
Az önmagában is hatalmas segítség, ha egy ismert szaktekintély odaáll egy friss projekt mellé. A Wire esetében Janus Friis, a 2003-ban indul Skype társalapítója lett az alkalmazás arca, aki anyagilag is beszállt a projektbe. Friis a The Guardiannak adott interjújában azzal indokolja döntését, hogy a Wire új megközelítése vonzotta a projektbe, illetve az, hogy itt nem csak apró újításokról van szó, hanem az alkalmazás alapú kommunikáció teljes újragondolásáról, és a Wire nem egyszerűen csak egy app.
Aki a hírnevét viszi a vásárra egy új termék érdekében, annak kötelező ilyen hangzatosan fogalmaznia, még akkor is, ha az eddigi infók alapján a Wire alapvetően ugyanazt hozza, amit a konkurensek. A több operációs rendszerre (iOS, Android, OSX) is elérhető alkalmazás a szöveges üzenetek küldésén, hanghívások bonyolításán, és a beszélgetések eszközök között szinkronizálásán túl egyrészt kezelőfelületben, másrészt technológiában igyekszik többet adni az ismert megoldásoknál.
A dizájn a kijelzőfotók szerint valóban eltér a most megszokottól, elegánsabb, kifinomultabb a szövegbeviteli mező, és valószínűleg sokkal jobban testre szabhatóbb az átlagosnál. A csoportos chat indítása is izgalmas és nem különösebben jellemző lehetőség, és az is különleges, hogy a Wire kezeli a Soundcloud, vagy YouTube linkeket, amiket közvetlenül be lehet dobni a beszélgetésbe, így a másik fél az appban le is tud játszani azokat. A mostani felhozatalban újdonság, de a Messengerben már ismert funkció volt a másik fél megpingelése, amit a Wire is újra bevezet.
Hangban (is) erős lesz
A hanghívás lehetősége már a Skype örökség miatt is fontos Friis számára, ezért a Wire esetében erre különösen rágyúrtak és ott fejlesztettek, ahol a többiek rendre elbuknak: ez pedig a hangminőség. A Wire az Opus nevű, nyílt forráskódú audio codecet használja, aminek köszönhetően az app kivételes hangminőséget produkál. A videóhívás lehetősége egyelőre nem található meg a repertoárban, de ez is szerepel a jövőbeli fejlesztési tervekben.
Friis és csapata nagy hangsúlyt fektet a beszélgetések titkosítására, ami az ígéretek szerint a kommunikáció teljes „hosszában” nagy biztonsággal védi a felhasználók adatait. A fejlesztők már most dolgoznak az alkalmazás HTML5 verzióján, és a PC verzió is érkezni fog a következő negyedév során. A Wire ingyenesen (később lehetnek fizetős funkciók is) letölthető az előbb ismertetett platformokra, de jelenleg egy meghívás alapú tesztfázis zajlik.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak