A Wire sok apró újítással próbál színt vinni a chat appok világába.

Ha valamihez nagy bátorság kell a jelenlegi piaci körülmények között, akkor az egy azonnali üzenetküldő alkalmazás fejlesztése. A verseny hatalmas, az ismert nevek mellett megszámlálhatatlan feltörekvő chat app küzd a felhasználók kegyeiért, de a Wire a nehéz körülmények ellenére is sikerrel veheti fel a versenyt a többiekkel.

Ugyanaz másként

Az önmagában is hatalmas segítség, ha egy ismert szaktekintély odaáll egy friss projekt mellé. A Wire esetében Janus Friis, a 2003-ban indul Skype társalapítója lett az alkalmazás arca, aki anyagilag is beszállt a projektbe. Friis a The Guardiannak adott interjújában azzal indokolja döntését, hogy a Wire új megközelítése vonzotta a projektbe, illetve az, hogy itt nem csak apró újításokról van szó, hanem az alkalmazás alapú kommunikáció teljes újragondolásáról, és a Wire nem egyszerűen csak egy app.

Aki a hírnevét viszi a vásárra egy új termék érdekében, annak kötelező ilyen hangzatosan fogalmaznia, még akkor is, ha az eddigi infók alapján a Wire alapvetően ugyanazt hozza, amit a konkurensek. A több operációs rendszerre (iOS, Android, OSX) is elérhető alkalmazás a szöveges üzenetek küldésén, hanghívások bonyolításán, és a beszélgetések eszközök között szinkronizálásán túl egyrészt kezelőfelületben, másrészt technológiában igyekszik többet adni az ismert megoldásoknál.

A dizájn a kijelzőfotók szerint valóban eltér a most megszokottól, elegánsabb, kifinomultabb a szövegbeviteli mező, és valószínűleg sokkal jobban testre szabhatóbb az átlagosnál. A csoportos chat indítása is izgalmas és nem különösebben jellemző lehetőség, és az is különleges, hogy a Wire kezeli a Soundcloud, vagy YouTube linkeket, amiket közvetlenül be lehet dobni a beszélgetésbe, így a másik fél az appban le is tud játszani azokat. A mostani felhozatalban újdonság, de a Messengerben már ismert funkció volt a másik fél megpingelése, amit a Wire is újra bevezet.

Hangban (is) erős lesz

A hanghívás lehetősége már a Skype örökség miatt is fontos Friis számára, ezért a Wire esetében erre különösen rágyúrtak és ott fejlesztettek, ahol a többiek rendre elbuknak: ez pedig a hangminőség. A Wire az Opus nevű, nyílt forráskódú audio codecet használja, aminek köszönhetően az app kivételes hangminőséget produkál. A videóhívás lehetősége egyelőre nem található meg a repertoárban, de ez is szerepel a jövőbeli fejlesztési tervekben.

Friis és csapata nagy hangsúlyt fektet a beszélgetések titkosítására, ami az ígéretek szerint a kommunikáció teljes „hosszában” nagy biztonsággal védi a felhasználók adatait. A fejlesztők már most dolgoznak az alkalmazás HTML5 verzióján, és a PC verzió is érkezni fog a következő negyedév során. A Wire ingyenesen (később lehetnek fizetős funkciók is) letölthető az előbb ismertetett platformokra, de jelenleg egy meghívás alapú tesztfázis zajlik.

Konzumer tech

Adattal foglalkozik és informatikai vezető? Szekérderéknyi pénzt szakíthat

Átlag fölött nőtt azoknak az informatikai vezetőknek a befolyása – meg persze a felelőssége és a kompenzációs csomagja is –, akik a vállalatok adatait kezelik.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.