Új mobil, okosóra és Bluetooth headset a Huawei almárkájától.

A Huawei tavaly októberben döntött úgy, hogy egy teljesen új, független márkával lép piacra nemzetközi szinten. Az azóta Magyarországon is kapható Honor széria több termékkel bővült, sőt, most már nem csak mobil, hanem okosóra is került a kínálatba.

Minőségi mobil nem túl drágán

Az új készülékek közül az első a Honor 7, ami egy 5,2 colos, 1080p felbontású kijelzővel rendelkezik. A fémből készült házban a Huawei saját fejlesztésű Kirin chipsete dolgozik, amit összesen nyolc Cortex mag, valamint 3 GB RAM egészít ki.

A hátlapon egy 20 megapixeles kamera található dupla LED vakuval zafír üveglappal, és természetesen auto fókusszal. Az objektív alatt elhelyezett ujjlenyomat olvasó leginkább az anyacég Mate 7 modelljére emlékeztet, bár ez a készülék nem csúcsmodellként, hanem egy középkategóriás mobilként kerül a piacra.

A 3100 mAh-s akkuval ellátott, Android 5.0-t futtató Honor 7 három verzióban kerül piacra. A 16 GB-os kiadás 322 dollárba kerül majd, a dual SIM-es, LTE verzióért 355, a 64 GB-os kiadásért 400 dollárt kérnek.

Óra és headset az elegancia jegyében

Honor Band Zero néven új okosórát is kapott a márka, aminél láthatóan szintén az elegáns dizájn és a fém használata volt előtérben. Az óra a trendnek megfelelően kerek, ezen kívül mindössze annyit tudunk, hogy az eszköz por és vízálló. Ugyanígy az sem egyértelmű még, hogy milyen operációs rendszert alkalmazott a gyártó, azt azonban tudjuk, hogy az értesítések kezelésén kívül lépésszámot mér és figyeli felhasználójának alvási ciklusát.

A Honor család utolsó és legfrissebb tagja a Whistle: a Bluetooth headsetről a képen kívül szintén nem osztott meg információt a gyár, így egyelőre sem a debütálás idejét, sem az árát nem lehet tudni.

Konzumer tech

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.