Azt már elismerte a norvég vállalat, hogy van jelentkező kelet-közép-európai operációjára.

A Mészáros Lőrinchez köthető Konzum is ajánlatot tehetett a magyar Telenorra – tudta meg a Portfolio.

Néhány napja röppent föl a hír, hogy a Telenor feladná magyar, bolgár, szerb és montenegrói érdekeltségeit, miután ajánlatot kapott az itteni operációkra. A norvég anyavállalat elismerte, hogy kapott ajánlatot, ám az ajánlattevőt nem kívánta megnevezni. A cég közleményt adott ki, hogy a részvényesek érdekekeit szem előtt elemzik az ajánlatot, és az első negyedév folyamán döntést hoznak róla.

A négy országban közel tízmillió előfizetője van a Telenor Csoportnak. Innen jön az éves bevétel 9, valamint az EBITDA 8 százaléka. A négy ország egyébként 2017 óta egy klasztert képez a csoporton belül, melyet a Telenor Magyarország vezetője irányít.

A Portfolio alaposabban is utánaérdeklődött a lehetséges vevőnek, és arra jutott, hogy egy amerikai befektetési alap jelentkezett a bolgár, a szerbiai és a montenegrói érdekeltségét. Az üzleti lap szerint az ár 2 milliárd euró körüli lehet.

Beleillik a Konzum terveibe

A magyar operációra azonban a lap szerint a Konzum csoport is vételi ajánlatot tett. A Portfolio megkereste Jászai Gellértet, a Konzum elnökét, aki konkrét választ ugyan nem adott, de azt mondta, hogy a BÉT honlapján is közzétett befektetői tájékoztató szerint a tőzsdei csoport egyik kiemelt akvizíciós, illetve fejlesztési területe az informatikai-telekommunikációs szektor, és ebbe a tevékenysége miatt a Telenor is beleilleszkedik.

Mint arra a lap utal, nem csak emiatt lehet logikus Mészárosék ajánlata. Mint emlékeztettek rá, a Mészáros Lőrinchez köthető csoport kifejezetten jó kapcsolatot ápol a kormánnyal, amelynek viszont a 2010-es kormány váltás óta vágya, hogy létrehozzon egy állami mobilszolgáltatót. Az ötletet a közelmúltban Lázár János is felmelegítette, mondván, a választások után ismét esedékes lenne nekifutni egy állami mobilcég felállításának. Pár nappal ezelőtt írt anyagunkban mi is arra jutottunk, hogy reális esélye lehet annak, hogy a sima pénztemetőnek bizonyult MPVI Mobil Zrt. buktája után az állam ezúttal tényleg tulajdonosa lesz egy meghatározó és működő távközlési cégnek.

A Telenor Magyarország értéke a Portfolio szerint elérheti akár a 325 milliárd forintot is.

Mobilitás

A Temuról szólt az első negyedév a hazai e-kereskedelemben

A hazánkban alig több mint fél éve megjelent kínai webshop mellett nehéz labdába rúgni a magyar kereskedőknek - derül ki egy ma közzétett kutatásból.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.