A Sony SmartWatch 3 250 dolláros árcédulát és egyedi tulajdonságokat kapott.

A Sony nem nevezhető kezdőnek okosóra fronton, hiszen az aktuális modell már a harmadik generációt jelenti a termék életében. A SmartWatch 3 azonban az első modell, amelyik az Android Wear platformot használja, így a Sony már sikeresen veheti fel a versenyt az LG, a Motorola, a Samsung készülékeivel.

Sportos darab

A Sony órája 1,6 colos, 320 × 320 képpont felbontású LCD kijelzővel, 4 GB belső tárhellyel, 1,2 GHz-es, négymagos processzorral és egy 420 mAh-s akkuval rendelkezik. Utóbbi a gyártó szerint legalább két napos készenléti időt biztosít, ami a termék jellegét tekintve alapvetően jó teljesítmények számít.

A SmartWatch 3 inkább a sportos vonalat képviseli a Moto 360, vagy az LG G Watch R elegáns világához képest. Ezt erősíti az ütésálló, az átlagosnál masszívabb felépítés, valamint az, hogy az IP68-as szabványmegfelelésnek köszönhetően as SmartWatch 3 vízálló. Mindez azt jelenti, hogy a cseppállóságnál nagyobb védelemről van szó, vagyis a Sony órája akár egy úszóedzést is kibír.

Az óra minden 4.3-asnál frissebb rendszerű androidos telefonnal képes felvenni a kapcsolatot, amihez a Bluetooth, az NFC, illetve bizonyos esetekben a microUSB csatlakozó adja a csatornát. A sportolók számára remek hír, hogy a SmartWatch 3 a konkurenciával ellentétben saját GPS-vevővel rendelkezik, ami nagyban megkönnyíti a testmozgás közbeni adatgyűjtést, illetve a felhasználó pozicionálását.

Google Play Only

A cserélhető szíjú SmartWatch 3 a berlini IFA kiállításon mutatkozott be, és most jutott el oda, hogy meg is lehessen vásárolni. A hazai érdeklődőknek nem annyira jó hír, hogy jelenleg csak a Magyarországon még inaktív Google Play hardveres boltjában vehető meg 250 dollárért.

Konzumer tech

Hekkertámadás áldozata lett az Ingram Micro

A világ egyik legjelentősebb informatikai disztribútoránál a múlt hét második felében állt meg gyanús hirtelenséggel az élet. Azóta kiderült, a cég rendszerét zsarolóvírusos támadás érte.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.