Nemzetközi visszhangot váltott ki egy biztonsági szakértő azzal az állításával, hogy nem éri meg a PCI DSS megfelelőségbe fektetni: nem ad igazi megoldást a problémákra, ráadásul drága.
A Westminster Forum Project legutóbbi eForum nevű rendezvénye egyebek mellett az online fizetés jövőjével is foglalkozott. A kérdésnek számos biztonsági vetülete is van, melyekkel többek között Dave Birch, a Consult Hyperion egyik igazgatója foglalkozott. Az igazgató olyannyira meglepő állításokat fogalmazott meg, hogy a témát nemzetközi sajtó is felkapta.

A PCI DSS nem elegendő! Dave Birch elsősorban a PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) mindenhatóságát kérdőjelezte meg. Előadásában elmondta, hogy Nagy-Britanniában a csalások jelentős része az úgynevezett adatvezérelt azonosságlopásokra vezethető vissza, és ha ezt figyelembe vesszük, szerinte nyilvánvaló, hogy hosszú távon nem a PCI DSS jelenti a legjobb megoldást az online fizetések védelmére. Ráadásul, állította a Consult Hyperion igazgatója, a PCI DSS megfelelőség költségei kapcsán kiderült, hogy a gyógymód rosszabb, mint maga a betegség – hihetetlenül drágán lehet csak megfelelni a szabványnak. „Újra kell gondolni a PCI DSS-t” – összegezte a véleményét a szakember.

A PCI Security Standards Council nem is hagyta szó nélkül a kritikát, melyre európai igazgatója, Jeremy King reagált. Nem meglepő módon ő megvédte a szabványt, mégpedig számításokkal is alátámasztotta, hogy igenis érdemes költeni a szabványnak való megfelelésre. Véleménye szerint egy kártyabirtokoshoz tartozó adatrekord elvesztése átlagosan 79 fontnyi kárt okoz. Ha egy vállalat elveszít 50 ezer rekordot – ez viszonylag kis mennyiség –, akkor a károk elérhetik a 4 millió fontot. Ezzel szemben a PCI DSS bevezetésének költségei vállalatmérettől függően mindössze 2-2,6 millió fontra tehetők.

Az emlékezetes Sony-incidens De King nem csak számokkal igyekszik meggyőzni a kétkedőket. Szerinte ugyanis az incidensek valódi költségeit nagyon nehéz mérni, hiszen a számszerűsíthető veszteségek mellett komoly kiesést okozhat a hírnéven esett csorba is. „Egy brand helyreállítása lényegesen drágább, mint az incidens egyéb költségei” – fogalmazott King, aki erre a Sony elleni 2011. április-májusi hackertámadással példálózott. Akkor a céget 179 millió dolláros konkrét veszteség érte. Amellett, hogy három hétre le kellett állítani a PlayStation Network és a Sony Online Entertainment rendszerét, ráadásul az újraindulás után ismét biztonsági rést fedeztek fel a rendszerben, épp a támadásban érintett több mint 24 millió felhasználó számár új jelszót generáló oldalon. Akkor a cég ellen kongresszusi vizsgálat is indult az Egyesült Államokban. Az incidens igencsak megtépázta a cég tekintélyét.

Átfogó kiberbiztonsági szabályozás az USA-ban
Szigorúbb kiberbiztonsági szabályozást akar az EU

Dave Birch persze másként látja: szerinte a biztonsági incidensek nem befolyásolták jelentősen a vállalat részvényeinek árfolyamát, és a költségek egy jelentős része a büntetésekből származott. „Nincs tudomásom olyan statisztikai összefüggésekről, amelyek a veszteségek és a bankkártya-csalások pontos kapcsolatára utalnának" – tette hozzá.

Jeremy Kingnek azonban van még egy nyomós érve a PCI DSS mellett, mégpedig a szabvány és az Európai Bizottság által nemrégen közzétett (http://www.bitport.hu/biztonsag/szigorubb-kiberbiztonsagi-szabalyozast-akar-az-eu) hálózat- és információbiztonságra vonatkozó irányelvjavaslat közötti kapcsolat. Az igazgató szerint ugyanis a PCI DSS segítséget nyújt a szervezetek számára az EU jövőbeni előírásaira való felkészüléshez. Ráadásul az ügyfelek összes adatára kiterjedő európai szabályozás jóval nagyobb kihívást jelent majd, mint a PCI DSS, és nem utolsó sorban a szankciók is szigorúbbak lesznek.

(A Biztonságportálon megjelent cikk szerkesztett változata.)

3D-ben nyomtatott karácsonyi csoda

Charlotte, a balesetben megsérült teknős egy gyógyászati célú hámot kapott ajándékba, amellyel a remények szerint újra úgy úszkálhat majd, mint egészséges társai.
 
Hirdetés

Felhőbe vezető út hazai szakértelemmel

Robusztus műszaki háttér, korszerű technológia és a felhasználóbarát kezelhetőség. A Flex Cloudhoz nem kell nagy IT-csapat, csak egy elhatározás és pár kattintás.

A szoftveresen definiált WAN hálózatok kiépítése jóval komplexebb feladat egy hagyományos hálózati fejlesztésnél.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.