Az Aruba felvásárlása után most a FireEye biztonsági céggel fűzi szorosabbra a kapcsolatát.

Miközben gőzerővel halad a HP szétbontása a nyomtatókat és a kliens oldali termékkört továbbvivő HP Inc.-re, illetve a vállalati termékvonalat egyesítő Hewlett-Packard Enterprise-ra, egy füst alatt a vállalati üzlet megerősítése is folyik. A közelmúltban felvásárolta az Aruba Networksöt, amivel a hálózati piacon szeretné erősíteni a pozícióit, most pedig a FireEye biztonsági céggel fűzte szorosabbra a kapcsolatait.

Ez utóbbi partnerséggel az Enterprise Services védelmi képességeit erősíti, hogy növelje az integrált biztonsági technológiák számát – írta a Biztonságportál. A FireEye ehhez jó partner, mivel komplex megoldásokkal rendelkezik mind a támadások felismeréséhez, mind az incidensekre való reagáláshoz. A HP-nak elsősorban a FireEye ezzel kapcsolatos technológiáira van szüksége.

A megállapodás értelmében mostantól a két vállalat közösen dolgozik a biztonság fokozásán. Egy referencia architektúrát akarnak kifejleszteni, amely a fejlett fenyegetettségek elleni védekezés és az incidensreagálás köré épül.

A két cégnek azonban vannak távlati tervei is. Létre kívánnak hozni egy globális incidensreagáló csoportot, majd pedig egy ún Advanced Compromise Assessment szolgáltatást is indítanának, amely a szervezetek elleni támadások felismerésében segítene. Ez utóbbi különösen fontos, hiszen a legtöbb felmérés szerint a vállalatok jelentős része túl későn veszi észre, ha megtámadják, vagy hogy adatok szivárognak ki a rendszeréből.

Azt egyelőre nehéz megjósolni, hogy a partnerségből melyik vállalat profitál jobban. Az mindenesetre jól látszik, hogy a HP a biztonsági piacon is keresi a lehetőségeket, mivel ez a piac az elkövetkező években is bővülni fog. A FireEye elsősorban azt várhatja az együttműködéstől, hogy szélesedhet az ügyfélköre, és erősödhet a jelenléte a külpiacokon. A biztonsági cégnek eddig főleg a nagyvállalati és az amerikai kormányzati szektorban voltak erős pozíciói.

Piaci hírek

A kisebb hazai gyártóvállalatok elengedhetetlennek tartják a digitalizációt

Egy friss kutatás szerint az üzleti siker és a technológiai fejlődés csereszabatos kifejezésként élnek a kisebb gyártó vállalkozásokat irányító vezetők fejében.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.