A CNN szerint az amerikai külügyminisztérium gépei keresztül törték meg a Fehér Ház hálózatát.
Hirdetés
 

Orosz hackerek feltörték a Fehér Ház informatikai rendszerét. A támadást ráadásul az amerikai külügyminisztérium gépein keresztül hajtották végre, írta a CNN.

A támadás súlyosságának megítélésében megoszlanak a vélemények: a Fehér Ház szerint ugyanis a támadás csak a rendszer nyilvános információkat tároló részeit érintette, ám a CNN arra hívta fel a figyelmet, hogy a hackerek az elnök programjának nem publikus részéhez is hozzáfértek. Ez nem titkos, ám ún. "kényes" információnak minősül.

Obama elnök helyettes állambiztonsági tanácsadója, Ben Rhodes, azt állította a CNN-nek, hogy a hackerek érzékeny, az állambiztonságot érintő információkhoz nem juthattak hozzá, mivel azt egy a nyilvános információkat tartalmazó rendszertől szeparált hálózatban tárolják, amit a támadóknak nem sikerült kompromittálniuk.

A hackerek a külügy felől támadtak

A CNN forrásai szerint a hackerek több hónapja támadták a külügyminisztérium rendszerét, amelyen keresztül a Fehér Ház hálózatába is sikerült behatolniuk. Bár a szakértők több fordulóban is megpróbálták felszámolni a támadást, egyes források szerint a hackereknek mindig sikerült visszatérniük. A hírtelevízió szerint egyébként az máig nem világos, hogy sikerült-e teljesen megtisztítani a külügy informatikai rendszerét.

A nyomozó hatóságok szakértői szerint a hackerek itt is adahalász e-mailek segítségével jutottak a támadást segítő információkhoz.

Ugyanakkor maguk a hivatalnokok is mindent megtesznek a hackerek megsegítéséért. Ezzel kapcsolatban a CNN felidézi Hillary Clinton esetét, aki külügyminiszterként például használt olyan magán e-mail fiókot, amelyet többször is feltörtek. 2013-ban pedig egyik tanácsadójának és bizalmasának, Sidney Blumenthalnak az AOL-os fiókját törte fel egy Guccifer néven tevékenykedő hacker, ahonnan Hillary Clintonnak küldött bizalmas leveleket töltött le.

Erősödő orosz nyomást érzékelnek

James Clapper, az amerikai nemzeti hírszezési szolgálta (National Intelligence) igazgatója, idén már több fórumon felhívta a figyelmet az orosz támadások súlyosságára, ami legalábbis meglepetést okozott amerikai kormánykörökben. Clapper egy szenátus meghallgatáson azt állította, hogy az orosz kiberfenyegetés komolyabb, mint azt korábban feltételezték. A támadások összefüggnek az ukrán és szíriai helyzettel is.

Clapper egy konferencián arról beszélt, hogy mivel ezek a támadások a legtöbb esetben adathalász-kísérletekkel kezdődnek, a kulcsfontosságú állami szervek dolgozóit oktatással kell felkészíteni, hogy felismerjék az ilyen kísérleteket.

Biztonság

India körül fogócskázik egymással Trump és az Apple

Az amerikai elnök szerint az Apple nem jól teszi, ha Kínából Indiába költözteti az iPhone-ok gyártását, de a vállalat fő beszállítója a diktátum ellenére is másfél milliárd dollárt fektet ottani tevékenységének fejlesztésébe.
 
Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.